دیدنی های اصفهان؛ زمستان گردی در نصف جهان

رها کیانی 22:27 - 1398/10/14

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

اینجا نصف جهان است؛ شهری در زیبایی شهره آفاق با میدان نقش جهان و بناهای مسحور کننده اش. شهری آرمیده بر دوسوی زاینده رود با گنبدهای فیروزه ای و پل های تاریخی که در تابستان و زمستان مشتاقان به گردشگری را به سوی خود جلب می کند. اما زمستان گردی در استان اصفهان، فقط محدود به این شهر نیست. این استان، یکی از گزینه های مناسب برای گشت و گذار زمستانی است. جاهای دیدنی اصفهان در زمستان، از چشمه های آبگرم تا تالاب های زیبا و کویرهای آرام محل مناسبی فراهم می کنند تا زمستان خوشی برای مسافران این استان فراهم شود.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

به این ها باید طبیعتی زمستانی را که در دو سوی زاینده رود و پیچ و خم هایش در این استان کشیده شده است اضافه کرد. غیر از این ها می توان برف و سرمای واقعی را هم در این استان با سفر به پیست اسکی فریدون شهر و چشیدن طعم برف وسوز و سرما تجربه کرد.

تالاب گاوخونی هم محل مناسبی است برای دیدن پرندگان مهاجر و عکاسی از آنها. پس یادتان باشد در سفر زمستانی به استان اصفهان، همه وقت خود را به دیدن زیبایی های شهر اصفهان اختصاص ندهید.

چطور به اصفهان برسیم؟

از تهران تا شهر اصفهان حدود ۴۳۵ کیلومتر راه است. اما بسته به آنکه مقصدتان کجاست، ممکن است بیشتر يا کمتر از این مقدار در راه باشید.

با خودروی شخصی می توانید از سمت شرق و از مسیر طبس - دارین - خور انارک - نائین و یا جاده نائین - یزد، از غرب از جاده دلیجان اصفهان و دلیجان - کاشان و خمین، از شمال از مسیر دامغان - یزد و قم - کاشان و از جنوب از مسیر شیراز - آباده - شهرضا به مقصد خود برسید.

اگر خودروی شخصی ندارید، توصیه ما این است که برای سفرهای درون استانی راهی پایانه زاینده رود در خیابان سهروردی یا پایانه «جی» در خیابان جی شوید.

اصفهان و خواجوی سفیدش

سال گذشته پس از 14 سال در اصفهان برف بارید و تصاویر زیبایی را خلق کرد. اگر شانس یارتان باشد و امسال هم برف ببارد؛ تجربه قدم زدن روی پل خواجوی برفی را از دست ندهید. فقط یادتان باشد در قدم زدن روی این پل در زمان بارش برف، نهایت احتیاط را انجام دهید که پله ها بسیار لغزنده مي شود.

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

کجای اصفهان را بگردیم؟

کویر و چشمه های آبگرم

استان اصفهان مکان های بسیاری برای گردشگری زمستانه دارد. از کویر و آبگرم گرفته تا تالاب و پیست اسکی. در تالاب گاوخونی می توانید به تماشایی پرندگان مهاجر بنشینید.

پرنده نگری در اصفهان:

با سرد شدن هوا در نقاط شمالی، مهاجرت هزاران پرنده به تالاب گاوخونی آغاز می شود. با حضور انواع پرنده آبزی مثل فلامینگو، اردک، کاکایی ها و حواصیل، این تالاب تماشای تر از هر زمان دیگری می شود.

برای رسیدن به تالاب گاوخونی از شهر اصفهان می توانید مسیرهای "اصفهان نائين - ورزنه تالاب گاوخوني، اصفهان - زیار - حسن آباد جرقویه - خارا - تالاب گاوخونی" یا "اصفهان - ورزنه - حسن آباد جرقویه - خارا - تالاب گاوخونی" را انتخاب کنید.

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

چشمه های آبگرم اصفهان:

آبگرم «ورتون» در ۳۰ کیلومتری جاده اصفهان به یزد قرار دارد. در منطقه ایی به نام «سجزی» یا سگزی. از اصفهان جاده ای فرعی به طول ۱۵ کیلومتر به سمت شمال و در امتداد خط راه آهن اصفهان - تهران شما را به روستایی به نام ورتون میرساند که در ۱۲ کیلومتری شمال آن، چشمه های آبگرم ورتون قرار دارد.

آبگرم گرمه هم در ۴۳۵ کیلومتری اصفهان در مسیر اصفهان - کوهپایه - نائین-انارک - خور قرار گرفته که از طریق راه شوسه و در محور شرقی اصفهان، می توان به آنجا رسید. آبگرم خور هم در ۴۲۰ کیلومتری مسیر اصفهان به کوهپایه قرار دارد.

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

پیست اسکی اصفهان:

پیست اسکی فریدون شهر با وسعت ۶۷ هکتار بهترین گزینه برای گردشگران اصفهان است که می خواهند برف بازی کنند. این پیست به عنوان تنها پیست اسکی استاندارد در استان اصفهان در ۱۸۰ کیلومتری غرب استان در منطقه ای کوهستانی و در سه کیلومتری مرکز شهرستان فریدونشهر قرار گرفته که با شیب تند و منحصر به فرد حدود ۳۵ درجه در میان ۲۲ پیست اسکی کشورقرار دارد.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

این پیست مجهز به بالابر تله اسکی برف کوب، سوئیت، غذاخوری و کافی شاپ است.

کویرگردی در اصفهان:

بخشی از معروف ترین کویرهای ایران در استان اصفهان قرار دارند. بنابراین می توانید راهی آنها هم شوید. کویر ورزنه یا خارا در ۱۰۰ کیلومتری شرق اصفهان و در نزدیکی تالاب گاوخونی قرار دارد.

ارگ قورتان، گاو چاه، تالاب گاوخونی، مسجدجامع 100 ساله، خانه ۴۰۰ ساله میرمیران، روستای ورزنه و تپه ماسه ای از دیدنی های این منطقه کویری هستند. کویر مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران هم در این استان است.

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

تپه های شنی بلند و جنگل های تاق جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است. دریاچه نمک آران و بیدگل و جزیره سرگردان از نقاط دیدنی این منطقه محسوب می شوند. از شهر آران و بیدگل که به سمت پادگان ارتش و سپس جاده خاکی مرنجاب بروید، پس از حدود ۴۵ کیلومتر به کاروانسرای مرنجاب و این کویر زیبا می رسید.

کویر مصر که یکی از مسیرهای دسترسی اش، آزادراه قم – کاشان، اردستان، نائین، انارک و چوپانان است، از دیگر کویرهای معروف اصفهان به شمار می رود.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما