استان البرز؛ دامنه ای برفی به همراه ورزش و تفریحات زمستانی

رها کیانی 21:04 - 1398/10/15

دیدنی ها و تفریحات استان البرز

خیلی از پایتخت نشین ها مسیر سفرشان از استان البرز می گذرد و کمتر پیش می آید مقصد نهایی آن ها در سفر، این استان باشد. نباید از خاطرمان برود این استان، روستاهای خوش آب وهوایی دارد که در تمام طول سال قابل بازدید هستند و آثار تاریخی زیادی را در دل خود جا داده اند.

همچنین وجود چشمه ها و آبشارهای متعدد و طبیعت زیبای روستاها باعث شده نه تنها دوستداران آثار باستانی، بلکه نظر طبیعت گردان هم به استان البرز جلب شود. سفر در زمستان هم حال و هوای خودش را دارد که استان البرز به دلیل دارا بودن پیست های اسکی مجهزی چون «دیزین» و «خور» میزبان علاقه مندان به این ورزش است که از نقاط مختلف خصوصا تهران به آن سفر می کنند.

آبشار یخی خور و کوه عظیمیه هم از جمله مکان هایی است که گردشگران علاقه مند به تفریحات زمستانی، می توانند سری به آنجا بزنند. پس زمستان امسال را غنیمت شمرید و دل به جاده بزنید و تجربه یک سفر زمستانی به دیدنی ها و تفریحات استان البرز را داشته باشید.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

دیدنی ها و تفریحات استان البرز

دیزین همه کاره

پیست اسکی دیزین از مشهورترین و مجهز ترین پیست های اسکی در ایران است. مجموعه ای بزرگ با بخش هایی مثل پیست مبتدی، قله و اسنوپارک که در ۱۲ کیلومتری شمشک واقع شده است. هتل ها و اقامتگاه های خوبی هم در اطراف این پیست واقع شده که می توانید شب را هم در آنها اقامت کنید.

استان البرز؛ خاطراتی از یخ و برف

استان البرز، یکی از غنی ترین استان های کشور برای ورزش ها و تفریح های زمستانی است. در سفر به استان البرز، می توانید با رفتن به پیست دیزین، هم به ورزش های زمستانی خود برسید و هم شب را در مناطق کوهستانی بمانید.

پیست دیزین:

اگر قصد دارید به ورزش اسکی بپردازید از اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه می توانید به پیست دیزین بروید و این منطقه را سپید پوش ببینید. این پیست بخش های مختلفی نظیر پیست اسنوپارک، پیست مبتدی، تله سیژ قله و ... دارد و با وجود دو هتل و رستوران های متعدد، توانسته لقب مجهزترین پیست را به خود اختصاص دهد.

دیدنی ها و تفریحات استان البرز

از دو مسیر می توانید به پیست برسید. می توانید از کیلومتر هشتاد جاده چالوس، بعد از هتل گچسر، سه راهی دیزین به سمت گاجره را ادامه دهید و به پیست پرسید و یا از جاده لشگرک به سمت شمشک بروید و ۱۲ کیلومتر پس از شمشک به مجموعه بین المللی اسکی دیزین برسید.

با ارسال عدد یک به شماره ۰۲۱۴۲۹۳۳ از وضعیت جاده های دسترسی و آب و هوا و با ارسال عدد دو به این شماره از وضعیت جوی سه روز آینده دیزین مطلع شوید. در فصل تابستان نیز این مجموعه میزبان علاقه مندان به اسکی روی چمن است. ساعت کار پیست، هشت صبح تا چهار بعداز ظهر است.

پیست خور:

ارتفاع سه هزار متری از سطح دریا، چشم انداز زیبایی به پیست داده و باعث شده در چهار فصل سال گردشگران به پیست سر بزنند و زمانی را در آن صرف کنند. زیرا که به راحتی می توان در آن پیاده روی کرد و زمانی را برای برف بازی کنار گذاشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

دیدنی ها و تفریحات استان البرز

دو مسیر با مسافت های ۱۸۵۰ و ۳۵۰ متری برای استفاده وجود دارد. این پیست که روزانه گنجایش ۱۳۰۰ اسکی باز را دارد، در فاصله ۳۰ کیلومتری کرج قرار دارد و برای رسیدن به آن پیش از ورودی تاسیسات سد امیرکبیر باید از مسیر فرعی به سمت خور رفت و با عبور از روستای ارنگه و جی به آن رسید.

ساعت کار پیست 8:30 صبح تا یک بعداز ظهر است و در روزهای پنجشنبه، جمعه و دیگر روزهای تعطیل تا ساعت 2:30 بعداز ظهر خواهد بود.

آبشار یخی خور:

آبشار خور در تمام سال پرآب است و با ارتفاع حدودا ۵۰ متری، میان یک دره فرو می ریزد و در فصل زمستان یخ می زند و جلوه دیگری پیدا می کند. این آبشار با روستای خور دو کیلومتر فاصله دارد و مسافتی را هم باید پیاده روی کنید که ۴۵ دقیقه ای طول می کشد.

توجه داشته باشید اگر برف باریده باشد مسیر پیاده روی شما زمان بیشتری طول خواهد کشید. اگر هوا را مساعد دیدید کوهپیمایی در طبیعت روستا را از دست ندهید.

کوه عظیمیه:

این کوه ۲۲۲۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به بام کرج هم معروف است. وجود چشمه های زیاد در منطقه از دیر باز باعث شده انجا برای محل سکونت انتخاب شود. سرمای کرج هیچگاه باعث نشده کوه عظیمیه از گردشگران دور بماند بلکه مکانی است برای دور هم جمع شدن و برف بازی در روزهای برفی و وجود پارک تفریحی، آلاچیق و بوفه ، باعث شده کوهپایه کوه عظیمیه به یک مکان گردشگری تمام عیار تبدیل شود.

دیدنی ها و تفریحات استان البرز

اگر خودتان را به چهارراه طالقانی کرج برسانید، تاکسی ها و اتوبوس های «کوه نور» شما را تا پای کوه می رسانند.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما