استان بوشهر؛ استانی دریایی وتاریخی با آفتاب تابان در زمستان

رها کیانی 15:48 - 1398/10/18

سفری زمستانه به بوشهر

استان بوشهر حدود ۷۰۰ کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس دارد و همین موضوع باعث شده که این استان با آب و هوای گرم و مرطوبش یکی از بهترین مناطق برای یک سفر زمستانی باشد.

البته این استان دریایی فقط دریا یا آب و هوای دلچسب ندارد، تاریخی کهن هم دارد. نتایج کاوش های  باستان شناسان در شهر بوشهر، تاریخ در این استان را تا دوره عیلامی؛ یعنی حدود سه هزار هایی سال قبل عقب می برد.

سیراف افسانه ای را باید به این قدمت اضافه کرد. بندر افسانه ای خلیج فارس با حدود ۴۰۰ سال سن، یکی از افتخارات تاریخی در این استان ساحلی است. ده ها اثر کوچک و بزرگ تاریخی دیگر فهرست بلند بالای تاریخ را در این استان تکمیل خواهد کرد.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

سفری زمستانه به بوشهر

در زمستان می شود با سفری زمستانه به بوشهر راهی تماشای این تاریخ و طبیعت دلپذیر این استان شد. می توان وارد جاده بوشهر به «دیر» شد و از زیبایی های یک جاده دریایی و بکر لذت برد. یا سری به ویرانه های سيراف و محلات تاریخی بوشهر زد و در کوچه پس کوچه تودرتو و پیچاپیچ، که به گفته محققان طوری ساخته شده اند تا هوای خنک دریا را به گرمای کوچه ها بیاورند، قدم زد.

زمستان و دریا

آب تنی در زمستان فرصتی است که تنها در سواحل جنوبی ایران به دست می آید. بوشهر هم مثل استان های جنوبی دیگر سواحل زیبا و ماسه ای خوبی برای آب تنی دارد. در سفر به بوشهر که در این فصل سال آب و هوای گرمی دارد، می توانید کنار بلوار این شهر نشسته  و رو به دریا از این آب و هوا لذت ببرید.

سفری زمستانه به بوشهر

بوشهر؛ شهری تاریخی و دریایی

یکی از بهترین مناطق ایران برای گشت و گذار زمستانی استان گرم بوشهر است. در زمستان بوشهر، می توانید تنی به آب خلیج فارس بزنید.

ساحل دریای بوشهر:

استان بوشهر خط ساحلی طولانی با خلیج فارس دارد و بنابراین در بخش وسیعی از این استان می توانید از آب های گرم خلیج فارس لذت ببرید. شهر بوشهر حدود ۱۸ کیلومتر ساحل صخره ای و ماسه ای دارد و تقریبا در تمامی ساحل بافت قدیم می توانید به کنار دریا بروید و شنا کنید.

سفری زمستانه به بوشهر

بانوان هم برای شنا می توانند به پلاژ شهرداری بروند. توصیه خاص ما در این زمینه جاده ساحلی بوشهر به دیر است. در این مسیر تقریبا ۱۵۰ کیلومتری غیر از چشم انداز دریای گرم خلیج فارس و دشت رنگارنگ، روستاهای کوچک و بزرگ فراوانی قرار دارند که بیشتر ساکنان آنها از راه دریا روزگار سپری می کنند. روستاهایی بکر و جذاب که هنوز پای گردشگران به آنها باز نشده است.

بوشهر:

از دو مسیر می توانید به استان یا شهر بوشهر برسید. مسیر اول از شیراز به بوشهر می رسد و مسیر دوم از سمت یاسوج. برای دیدن تاریخ بوشهر و معماری خاص آن به بافت قدیم شهر بروید.

این بافت در حاشیه دریا قرار دارد و «شنبدی»، «بهبهانی»، «دهدشتی» و «کوتی» چهار محله قدیمی معروف شهر است. خانه های قدیمی این بافت قدمتی ۲۰۰ ساله دارند عمارت کازرونی در خیابان خلیج فارس که امروزه بخشی از اداره میراث فرهنگی بوشهر را در خودجا داده، عمارت تودرتوی حاج رئیس، عمارت دهدشتی در خیابان انقلاب که امروزه به کتابخانه بوشهر تبدیل شده و عمارت امیریه که حالا محل شورای شهر بوشهر است را از دست ندهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

سفری زمستانه به بوشهر

مخصوصا عمارت امیری که مهمترین بنای تاریخی- سیاسی در تاریخ بوشهر است، عمارت دو طبقه قاجاری طاهری هم در محله بهبهانی قرار دارد.

سیراف:

در ۳۶ کیلومتری شرق عسلویه، ویرانه هایی وجود دارد که روایت های افسانه ای درباره آن می گویند. سیراف افسانه ای، بندری آباد با خانه ها و حجره هایی چند طبقه بسیار زیبا بود و مبداء راه پر خطر و پر خاطره «راه آبی ابریشم».

سفری زمستانه به بوشهر

این شهر بر اثر زلزله ویران شده اما آثار شکوه آن را می توانید در آثار به جامانده آنجا از قلعه و مسجد گرفته تا گورستان و گوردخمه ببینید. برای تماشای سیراف، اگر شهر بوشهر مبداء حرکتتان باشد، جاده دو بانده بوشهر اهرام، خورموج را در پیش بگیرید. از خورموج هم باید به سوی کنگان و سپس سیراف حرکت کنید.

دلوار:

اسم شهر دلوار با نام قهرمان رئیسعلی گره خورده؛ که در سال های جنگ جهانی اول در مقابل استعمار نیروهای انگلیسی در بوشهر ایستاد. اگرچه پیکر این قهرمان ملی در شهر نجف دفن شده، اما خانه او در شهر دلوار تبدیل به موزه شده، حتما به آنجا سری بزنید.

برای رسیدن به دلوار از بوشهر، وارد بزرگراه بوشهر برازجان شوید. ۳۰ کیلومتر بعد از بوشهر، باید وارد پل غیرهمسطح شهید رئیسعلی دلواری شوید و به سمت راست جاده حرکت کنید.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما