شهرکرد؛ سفر به بام پر برف

سهیلی 21:37 - 1398/10/19

خودنمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران 

بسیاری از استان های ایران به دلیل وسعت و تنوع اقلیمی شان، مناطق گرمسیر و سردسیر را در خود جای داده اند. اما در شهرکرد دنبال منطقه گرمسیر نگردید.

به جز بخش کوچکی در جنوب غربی استان که کوه های کمتری دارد، مابقی استان را کوه های زاگرس فراگرفته و طبیعی است که هر کجا کوه باشد سرما هم هست. بارش برف در این استان زودتر از جاهای دیگر شروع می شود و دیرتر هم به اتمام می رسد.

طوری که در نوروز هم بسیاری از دامنه های استان پوشیده از برف است. به یمن همین دامنه های برفی چند پیست اسکی در این استان، پذیرای دوستداران این ورزش زمستانی اند. ضمن این که لذت تماشای مناظر تماما برفی در روزهای آفتابی را خودنمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران را چندین برابر می کند.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

خودنمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران

به این ترتیب استان چهارمحال و بختیاری، محل ایده آلی است برای آنان که به دنبال یک زمستان درست و حسابی می گردند و می خواهند تفریحات زمستانی را به صورت تمام و کمال تجربه کنند.

چطور به شهرکرد برسیم؟

در مسیر ارتفاع

فاصله تهران تا شهرکرد همانند تهران تا چلگرد، هر دو حدود ۵۰۰ کیلومتر است.

خودروی شخصی: اگر هدف تان پیست های اسکی کوهرنگ و بارده است، می توانید مسیر چلگرد را انتخاب کنید. مسیر تهران تا چلگرد از شهرهای سلفچگان، دلیجان، گلپایگان، خوانسار، دامنه و داران می گذرد.

در شهر داران مسیر چادگان را در پیش بگیرید، اما همان اوایل راه؛ یعنی ۱۰ کیلومتر بعد از داران، خروجی چلگرد را در سمت راست خود خواهید دید. اگر هم ترجیح می دهید که به مرکز استان با همان شهرکرد بروید، آزادراه تهران - کاشان - اصفهان را تا انتها؛ یعنی تا کمربندی غربی اصفهان بروید تا به زرین شهر برسید و تابلوهای شهرکرد را ببینید.

اصفهانی ها هم میتوانند فاصله ۹۰ کیلومتری اصفهان - شهرکرد را از جاده زرین شهر و گردنه رخ طی کنند.

وسایل نقلیه عمومی: اگر اتوبوس های تهران - شهرکرد یا تهران - فارسان را در ترمینال جنوب سوار شوید، می توانید از شهرکرد برای پیست اسکی بارده، و از فارسان برای چلگرد و پیست اسکی کوهرنگ، تاکسی بگیرید.

همچنین اتوبوس های اصفهان - شهرکرد و اصفهان - کوهرنگ، برای اصفهانی ها مناسب است. پروازهای شهرکرد به دو شهر تهران و مشهد هم در روزهای سه شنبه و پنجشنبه انجام می شوند.

شهرکرد؛ گردش در برف و سرما

اسکی بازی در چهارمحال و بختیاری، از مهم ترین تفریحات زمستانی این استان است. به دلیل معروفیت و پر رونق تر بودن پیست کوهرنگ، هیات اسکی استان چهارمحال و بختیاری هم در اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهرنگ قرار دارد.

پیست اسکی کوهرنگ:

معروف ترین پیست اسکی استان چهار محال و بختیاری، پیست اسکی کوهرنگ است که در فصل زمستان، مشتریانی از سراسر ایران دارد. این پیست که در ارتفاع ۸۰۰ متری قرار دارد، از آذر تا اسفند قابل استفاده است.

این پیست در جنوب شهر چلگرد و در دامنه های زردکوه بختیاری، در نزدیکی چشمه و تونل کوهرنگ قرار دارد.

خودنمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران

پیست اسکی بارده:

اگر از داران به سمت چلگرد در حرکت باشید، می توانید در میانه راه، خروجی «اورگان» را در سمت چپ جاده انتخاب کنید و سپس اورگان را هم رد کنید و مسیر شهرکرد را در پیش بگیرید.

حدود ۲۰ کیلومتر بعد از اورگان، به روستای بارده می رسید. پیست اسکی بارده در دامنه کوه «نثار تنگ» قرار گرفته است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

خودنمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران

سایر پیست های اسکی شهرکرد:

به جز دو پیست معروف فوق، می توانید از پیست های «شیخ شبان» بین روستای بارده و شهر بن، «چغاخور» نزدیک تالاب چغاخور و در دامنه کوه کلار و بابا حیدر بین فارسان و چلگرد هم استفاده کنید.

دیگر جاذبه های شهرکرد:

در داخل شهرکرد می توانید به تماشای موزه های باستان شناسی و هنرهای سنتی، اتاق آیینه، مسجد جامع خان و زیارت امامزاده حکیمه و حلیمه خاتون بروید. همچنین می توانید به چالشتر سری بزنید که کمتر از ۱۰ کیلومتر با شهرکرد فاصله دارد.

خودنمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران

در چالشتر مجموعه تاریخی شامل قلعه، حمام ستوده و موزه مردم شناسی در یک نقطه قرار دارند. از چالشتر هم به سمت شهر سامان بروید و پل تاریخی زمانخان را بر روی زاینده رود ببینید.

این پل در ۲۵ کیلومتری شهرکرد است. گرچه در فصل زمستان از تماشای طبیعت سرسبز استان و دشت لاله های واژگون و چادرهای عشایر بی نصیب خواهید بود، اما می توانید با رعایت نکات ایمنی، از جاده های برفی ومناظر سفیدپوش استان دیدن کنید و عکس بگیرید.

خودنمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران

جاده «بازفت» که از دو شهر چلگرد و ناغان قابل دسترس است به مناطق گرمسیر خوزستان منتهی می شود و سفر شما را لذت بخش تر خواهد کرد. قبل از ورود به این جاده از طریق شماره ۱۲۰ از باز بودن آن مطمئن شوید.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما