استان خراسان رضوی؛ گرما در دیار دوست

سهیلی 22:22 - 1398/10/22

دیدنی های استان خراسان رضوی، همراه با زیارت امام رضا علیه السلام

زیارت هم مثل سفر، زمستان و تابستان نمی شناسد. حرم مطهر امام رضا (ع)، محبوب ترین زیارتگاه ایران، زمستان و تابستان، پذیرای انبوه زائرانی است که برای زیارت به مشهد می آیند و دست پر بر می گردند. بسیاری از زائران که تاب تحمل شلوغی های تابستان و نوروز حرم را ندارند، ترجیح می دهند زمستان ها به زیارت بروند. اما سفر زمستانی به مشهد و خراسان رضوی به این معنا نیست که پس از زیارت، گزینه دیگری غیر از خرید از بازارهای مشهد ندارید.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

دیدنی های استان خراسان رضوی

اگر هم در روزهای سرد زمستان، به زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) بروید، می توانید بعد از فراغت از زیارت، چرخی در دیدنی های استان خراسان رضوی بزنید و از چهره زمستانی این استان شرقی لذت ببرید.

استان خراسان رضوی زمستان های سرد و خشکی دارد، اما با وجود آن، مناطقی دارد که زمستان ها بازار گردشگری اش شلوغ تر و گرم تر از همیشه است. مناطقی که با اضافه کردن آنها به فهرست مناطق گردشگری این استان، خراسان رضوی به راحتی می تواند مقصد مسافران زمستانی هم باشد.

دیدنی های استان خراسان رضوی

کجا بگردیم؟

صعود از آبشار در استان خراسان رضوی

بعضی از آبشارهای استان خراسان رضوی در زمستان یخ می زنند و تبدیل به یک جاذبه زمستانی می شوند. کویر گردی و یخ نوردی، از جمله زمستان گردی های استان خراسان رضوی است.

آبشار یخی استان خراسان رضوی: یخ نوردی، ورزش زمستانی بسیاری از کوهنوردها و صخره نوردهاست. ورزشکارهایی که تابستان، دل به آب خنک می زنند و از آبشارها بالا می روند، زمستان ها، دوست دارند روی همان آبشارهای یخ زده، یخ نوردی کنند.

خراسان رضوی هم چند تایی آبشار یخی دارد؛ "اخلمد" و "کدکن". یخ نوردهای فراوانی، از آماتورها گرفته تا حرفه ای ها، از قندیل های یخی آبشار اخلمد در زمستان بالا می روند و یک ورزش مهیج را در سرمای زمستان تجربه می کنند.

دیدنی های استان خراسان رضوی

برای رسیدن به اخلمد باید ۶۵ کیلومتر تا چناران برانید و از آنجا هم حدود ۲۰ کیلومتر در جاده فرعی و آسفالت اخلمد برانید. البته اگر قصد یخ نوردی در اخلمد دارید، هم باید مجهز و هم تجربه داشته باشید.

علاوه بر این آبشارهای کدکن در نزدیکی تربت حیدریه، زادگاه و مدفن پدر عطار نیشابوری است. این شهر کوچک چندین آبشار دارد که معمولا زمستان ها یخ می زنند و به آبشاریخی تبدیل می شوند. آبشارهای کدکن هم مورد علاقه یخ نوردهاست.

اسکی در استان خراسان رضوی: پیست اسکی شیرباد در دامنه های جنوبی رشته کوه بینالود و در نزدیکی قله شیرباد بلندترین قله استان قرار دارد. برای رسیدن به پیست اسکی شیرباد باید به روستای دولت آباد بروید که ۲۰ کیلومتر با مشهد فاصله دارد و راه آن از جاده آسیایی مشهد به قوچان، جدا می شود.

دیدنی های استان خراسان رضوی

از روستا تا پیست هم ۱۸ کیلومتر راه است. تله اسکی پیست، ۹۰۰ متر طول دارد و ورزشکارها می توانند در طول پیست مسافت هزار و ۲۰۰ متری را اسکی کنند. پیست شیرباد، سوئیت، غذاخوری و کافی شاپ هم دارد.

کویر در استان خراسان رضوی: در خراسان رضوی امکان کویرنوردی هم در زمستان دارید. کویر دوشاخ، بین استان های سمنان و خراسان رضوی است. این کویر در غرب پناهگاه حیات وحش «شیر احمد» سبزوار در خراسان رضوی و شرق منطقه حفاظت شده «توران» در استان سمنان قرار گرفته است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

دیدنی های استان خراسان رضوی

علاوه بر این، «کویر یونسی» هم هست. این کویر بین شهرهای «فيض آباد» تربت حیدریه و «بجستان» فردوس قرار گرفته و اهالی منطقه معتقدند، همان دریایی که حضرت یونس در آن توسط نهنگ بلعیده شده.

در کوی دوست

دیدار با امام هشتم مهم ترین دلیل سفر به خراسان رضوی است که فصل هم نمی شناسد. زیارت تان را که انجام دادید، سری هم به دیدنی های طبیعی و تاریخی اطراف این استان بزنید: پیست اسکی، یخ نوردی و کویرگردی و چشمه های آبگرم از جمله این دیدنی هاست.

از دست ندهید

شنا در زمستان

شاید در زمستان هیچ تفریحی لذتبخش تر از آبتنی در چشمه های آبگرم نباشد. خراسان رضوی هم چند چشمه آبگرم معروف دارد. در استان خراسان رضوی، می توانید سری به آبگرم های آن بزنید.

آبگرم شاهان گرماب: روستای شاهان گرماب در ۱۴۴ کیلومتری مشهد در محدوده شهرستان فریمان قرار دارد. برای رسیدن به این روستا و چشمه های آب گرمش، هم می توانید از جاده مشهد به سرخس و هم از جاده مشهد به تربت جام راهی شوید. استخرها و حمام های شاهان گرماب، چند سالی است که در حال بازسازی است.

دیدنی های استان خراسان رضوی

آبگرم کریز: سه کیلومتری شرق روستای «کریز»، چشمه آبگرم کریز قرار دارد که زمستان ها مشتری های فراوانی دارد. روستای کریز در ۱۵ کیلومتری شهر «ريوش» کاشمر قرار دارد.

آبگرم گرماب فیروزه: چشمه آبگرم «گرماب» یا «طاغانکوه» در قسمت جنوبی روستای گرمابه شهرستان فیروزه، در ۴۴ کیلومتری نیشابور و ۸ کیلومتری جاده سبزوار به نیشابور، کنار مقبره امامزاده ابوالقاسم از نوادگان امام موسی کاظم علیه السلام قرار دارد.

آبشار آبگرم: آبگرم ها، معمولا به شکل چشمه هایی هستند که می شود در آبگیرشان شنا کرد. اما خراسان رضوی یک آبشار آبگرم دارد که احتمالا تنها آبشار آبگرم کشور است. آبشار ابگرم در نزدیکی روستای آبگرم در ۵ کیلومتری جاده مشهد به کلات نادری قرار دارد.

دیدنی های استان خراسان رضویآب این آبشار حدود ۳۵ تا ۴۰ درجه گرما دارد و آب ولرمی محسوب می شود. در زمستان ها که معمولا آبشارها یخ می زنند، با کمی آمادگی بدنی، می شود در حوضچه این آبشار، شنا هم کرد.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما