اهمیت سفر در زندگی

سهیلی 19:30 - 1398/10/24

چرا سفر می کنیم؟

سفر می کنیم زیرا ذهن ما پر است از خاطرات تلخ و شیرینی که زندگیمان را شکل داده‌اند. گاهی تا لحظه آخر عمرمان نیز باعث شاد شدن یا رنجش خاطر هستند. جالب است که خاطره سازترین وقایع زندگی، اغلب در زمان های خاصی شکل می گیرند. فرصت های انسان نمی ایستند و همانند ابرها حرکت دارند که اغلب هم تکرار ناپذیر می باشند. به راحتی می توان ادعا کرد که یکی از زیباترین و خاطره سازترین مقاطع زمانی، سفرهایی است که هر کس در طول عمر خویش انجام می دهد.چه سفر کوتاه و داخل شهری و چه سفر بلند مدت که این مهم را با نگاه به سفرنامه ها می شود فهمید.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

چرا سفر می کنیم؟

اهمیت مسافرت بر زندگی

از کارهایی که حرکت بشر به سوی بالندگی و رشد را آرام یا حتی متوقف می نماید، خستگی ناشی از روزمرّگی و یک نواختی زندگی می باشد. اضطراب ها و نا آرامی های عصبی، بخصوص افسردگی های مکرر در جهان کنونی گریبان گیر همه آحاد شده. جهانی که پیشرفت های صنعت، بشر و هویتش را کم رنگ کرده و خستگی جسمی و روحی از هر جهت به وی فشار می آورند. مؤثرترین و بهترین دارو برای پیشگیری و حتی درمان، سفر می باشد. بله، فواید زیادی که در گردش و سفر نهفته است، اهمیتش را روشن می کند.

چرا سفر می کنیم؟

مسافرت از دید اسلام

بایستی دقت داشت که تمام کارهای ما چه بزرگ چه کوچک دارای حکم شرعی می باشد. سفر هم برخی اوقات واجب، گاهی حتی حرام، گاهی مکروه و گاهی هم مستحب می باشد. بنابر این، بایستی مسافر نسبت به مسافرتش مراقبت کند تا سفری که سختی فراوانی را بر وی متحمل می کند، سودی هم برای آخرتش داشته باشد. حضرت علی علیه السلام می فرمایند: «انسان نباید به سفری رود که می ترسد در آن، به دین و نمازش لطمه ای وارد شود».

مسافر به هر دلیل اگر دستورات دین را در سفر رعایت نمی کند، نباید مسافرت برود.

(اوحدی مراغه ای) در سفر چون پی شکم گردی، از کجا صدر و محتشم گردی؟

پیغمبر اکرم و ائمه معصومین علیهم السلام به مسافرت و گردش می رفتند و دیگران را به این کار ترغیب و تشویق می نمودند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

چرا سفر می کنیم؟

مسافرت زیاد خوب است یا خیر؟

با آنکه بزرگانمان مطلب بسیار درباره مسافرت، آداب سفر و فوایدش بیان کرده اند، افراط در تمامی کارها را نیز نکوهش می کنند. امیرالمؤمنین علیه السلام در اینباره فرموده است: «بر شما باد به میانه روی در تمام کارها».

اعتدال و میانه روی در هر کاری واجب و موجب رضایت است. حتی هر عمل خیری، حدی از آن مطلوب می باشد که اگر از آن حد گذشت، برعکسش اتفاق می افتد.

مرحوم فیض کاشانی در رساله سفر، مسافرت پشت سر هم را موجب پریشانی و نگرانی قلب دانسته زیرا قلب مسافر، همواره مشغول می باشد.

اما اگر انسان برای طلب علم یا زیارت به سفری برود راه اندیشیدن و عمل کردن به خوبی ها برایش باز می شود. آن وقت اگر اقامت و سکون را در پیش گیرد، بهترین طریق را پیموده.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما