استان سیستان و بلوچستان؛ سفری زمستانی به همراه تماشای آثار تاریخی و طبیعی

سهیلی 19:34 - 1398/10/29

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان

سفر به استان سیستان و بلوچستان، سفر به سرزمین اسطوره ها و زیبایی هاست. پهنه وسیعی از جنوب شرق کشورمان که در فصل زمستان آب و هوای بسیار معتدلی دارد. استانی هم مرز با افغانستان و پاکستان، که از شمال تا جنوبش دیدنی است.

از آثار تاریخی کهن ایران زمین گرفته تا طبیعت منحصر به فرد و زیبایش، از شهر سوخته، کوه خواجه و دهانه غلامان در شمال این استان گرفته تا هامون و ساحل چابهار و کوه های مینیاتوری در جنوب، سفری به یادماندنی برای خود ترتیب -خواهید داد. سیستان و بلوچستان زادگاه رستم دستان اسطوره ای ماست و جایگاه بالایی هم در باستان شناسی ایران دارد.

در سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان، می توانید نه تنها ناگهان از سرمای این فصل وارد گرمای مطبوع بهاری شوید، بلکه در این سرزمین شگفت انگیز گشت و گذاری به یادماندنی داشته باشید. گاندو، تمساح مردابی ایران را ببینید و با دیدن زیبایی های این استان، از سفر در جاده ها و منظره های طبیعی اطراف آن مبهوت شوید.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان

چطور به استان سیستان و بلوچستان برسیم؟

سفر در زمان

می توانید با خودروی شخصی با وسایل نقلیه عمومی به یکی از شهرهای زابل، چابهار یا زاهدان برسید.

زابل: برای رسیدن به زابل يا زاهدان می توانید به یکی از شهرهای کرمان یا طبس رفته و از آنجا تابلوهایی که مسیر نهبندان و زابل را نشان می دهند، دنبال کنید.

چابهار: پس از عبور از بم، دوراهی رستم آباد را به سمت راست بروید و پس از گذر از ایرانشهر به سمت چابهار بروید. از استان هرمزگان هم می توانید پس از رسیدن به جاسک، با سواری های جاسک - چابهار خود را به این بندر زیبا برسانید.

زاهدان: از کرمان برای رسیدن به زاهدان این مسیر را پیش رو خواهید داشت؛ ماهان، بم و سپس دوراهی رستم آباد را به سمت چپ بپیچید تا به زاهدان برسید.

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان؛ آب تنی در فصل سرد

چه چیز لذتبخش تر از اینکه در فصل سرد زمستان به منطقه ای برویم که بتوانیم در آب دریا شنا کنیم. در ساحل چابهار این امکان برای شما وجود دارد. آب گرم دریای عمان، نوید یک آب تنی خوب را در این فصل از سال به شما می دهد. می توانید در کنار ساحل شتر سواری کرده یا روی ماسه های گرم آن دراز بکشید.

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان؛ تاریخ هوش و خرد

مهم ترین دیدنی های تاریخی و طبیعی استان سیستان و بلوچستان را می توانید در سفری سه روزه ببینید. برای دیدن آثار تاریخی می توانید مسیر گردشگری زاهدان - زابل را انتخاب کنید تا بخشی از مهم ترین آثار دیدنی استان را ببینید.

شهر سوخته:

مهم ترین منطقه تاریخی استان سیستان و بلوچستان است با پیش از پنج هزار سال قدمت که در ۵۵ کیلومتری زابل و ۱۴۰ کیلومتری زاهدان قرار دارد. شهر سوخته را به عنوان بزرگترین استقرار شهر نشینی نیمه شرقی فلات ایران می دانند که با تمدن های بین النهرین هم دوره بوده است. از چشم مصنوعی و جراحی جمجمه تا بازی های فکری و سیستم تخلیه فاضلاب را می توانید در اینجا سراغ بگیرید.

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان

کوه خواجه:

در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی زابل این دیدنی تاریخی را خواهید دید. کوه خواجه مجموعه ای است باشکوه از دوره اشکانی، ساسانی و یک دوره اسلامی. اولین بنای ایوان دار دوره اشکانی، مجموعه ای از نقاشی های دیواری با آبرنگ و نقش برجسته های گلی که از مهم ترین دیدنی های کوه خواجه است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان

دهانه غلامان:

بقایای شهری متعلق به دوره هخامنشی است که در دو کیلومتری زابل و در مسیر شهرستان زهک به روستای «قلعه نو» قرار دارد. این شهر باستانی را تنها شهر خشت و گلی روزگار هخامنشیان می دانند، بلکه گفته می شود اینجا شهری بوده که بدون برنامه ریزی رشد نکرده بلکه بر اساس یافته های باستان شناسان بر اساس نقشه و برنامه ریزی مدون شكل گرفته است.

دریاچه هامون:

این دریاچه که سومین دریاچه بزرگ ایران پس از خزر و ارومیه است، مانند همان ها حال ناخوشی دارد. اما هنوز هم جزو زیباترین مکان های طبیعی استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود. این دریاچه در شمال استان و در نزدیکی زابل قرار گرفته است.

ایرانشهر:

سه قلعه زیبا در این شهر قرار دارد: قلعه های ناصری، پیشین و بمپور. ایرانشهر به همین خاطر از کهن ترین، با ارزش ترین و مهم ترین سایت های باستان شناسی ایران است که در ناحیه مرکزی بلوچستان و شمال چابهار قرار دارد.

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان

 چابهار به گواتر:

این مسیر ۸۰ کیلومتری را می توانید در یک ساعت طی کنید. حتما سفر را طوری برنامه ریزی کنید تا غروب در چابهار باشید، چون در گواتر امکانی برای گذراندن شب و غذاخوری وجود ندارد. در این مسیر میتوانید روستای تاریخی تیس، تالاب لیپار یا تالاب صورتی، کوه های مریخی یا مینیاتوری و روستای پسابندر را ببینید.

گاندو و جنگل حرا:

رودخانه فصلی باهوکلات و خورباهو هم در نزدیکی گواتر است. رودخانه آب شیرینی که به دریای عمان می ریزد و جنگل های آبی حرا در کنار آن قرار دارد. همان مکانی که محل اصلی زندگی گاندوها یعنی تمساح مردابی ایران است.

سفر زمستانی به استان سیستان و بلوچستان

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما