استان فارس؛ یک زمستان تاریخی

سهیلی 17:39 - 1398/10/30

جاهای دیدنی فارس در زمستان 

استان فارس، مرکز شکوفایی و گسترش تمدن پارسی با بناهایی تاریخی مثل پاسارگاد، تخت جمشید، بیشاپور، شهر گور و کاخ اردشیر بابکان فیروزآباد از فرهنگ و تمدن درخشان تاریخی ایران زمین حکایت دارد.

در این سرزمین تقریبا گرم و خشک کوه هایی مثل «عظمت» در شمال، «مهارلو» و «خرمن کوه» در مرکز، «داراب» و «بالنگستان» در جنوب و «قره داغ» و «کوهمره سرخی» در غرب با برف و باران های گاه و بیگاهشان، رودخانه جاری و چشمه ها و دریاچه های مختلفی پدید آورده اند و گسترش این تمدن را امکان پذیر کردند.

استان فارس پهناور اقلیمی متنوع هم دارد؛ آب و هوای سرد در شمال، معتدل در مرکز و گرم و خشک در جنوب که گشت و گذار در آن را در فصل های مختلف لذت بخش می کند. مثلا در فصل زمستان استان فارس، هم زمستان و هم بهار را می توانید ببینید. در سپیدان اسکی و برف بازی کنید، به کناره های بهاری مهارلو بروید و در شهرهای گرمی مثل فیروز آباد و لار در میان آثار تاریخی بچرخید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

جاهای دیدنی فارس در زمستان 

استان فارس با دریاچه های سرد و گرم

مناطق کوهستانی استان فارس مثل سپیدان در زمستان برفی و مناطق جنوبی آن در زمستان گرم و بهاری می شود. استان فارس به بناهای تاریخی اش شهرت دارد. دیدن این بناها در زمستان را از دست ندهید.

دریاچه برم فیروز:

بدون شک یکی از زیباترین دریاچه های جنوب ایران برم فیروزه است. بیشتر شهرت این دریاچه کوچک به خاطر زیبایی اش در ماه های اردیبهشت و خرداد است.  اما برم فیروز که در منطقه کوهستانی سپیدان قرار دارد در زمستان هم برفی می شود و گاهی سطح آن را یک لایه یخ می پوشاند.

برای رسیدن به این دریاچه، باید راهی سپیدان شوید و پس از خروج از سپیدان و قبل از پیست اسکی پولادکف در مکانی به نام «جان پناه» خودروی خود را پار ک کنید و پیاده عازم دریاچه شوید. پس از دو ساعت پیاده روی با شیب ملایم به دریاچه برفی می رسید. مخصوصا در این فصل باید با بلدهای محلی و لباس مناسب راهی شوید.

جاهای دیدنی فارس در زمستان 

دریاچه مهارلو:

دریاچه مهارلو از اواخر بهمن تا اواسط اسفند، یکی از زیباترین نقاط دیدنی ایران می شود. نه فقط به خاطر جاده ای که از کنارش می گذرد، نیزارها یا تالاب های اطرافش یا پرواز فلامینگو و دیگر پرندگان مهاجرش، در این فصل درختان خودروی بادام در اطراف دریاچه پر از شکوفه می شوند.

خشکسالی سال های اخیر بخش زیادی از دریاچه را خشک کرده، اما این دریاچه همچنان در این فصل آب دارد. شکوفه های بادام و غروب و البته طلوع خورشید بر فراز دریاچه هیچگاه فراموشتان نخواهد شد.

از شیراز باید وارد جاده سروستان شوید و بعد از حدود ۵۰ کیلومتر رانندگی، در سمت چپ دریاچه روستای مهارلو و تابلوهای فرعی مسیر دریاچه را ببینید. در مسیر دریاچه می توانید سری هم به چشمه آبگرم روستای «دوبنه» در سمت راست جاده بزنید.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

جاهای دیدنی فارس در زمستان 

آبشار فدامی:

در جنوب شرقی استان فارس و نزدیکی شهر داراب یک آبشار جالب وجود دارد. یک آبشار که چهار نوع آب شور، شیرین، سرد و گرم دارد. در حالی که در فصل زمستان به سختی می توان دست زیر آب سرد آبشار برده در قسمت آب گرم آن، بعضی مسافران زیر آبشار می روند.

برای تجربه چنین آبشاری باید تا شهر داراب بروید و از آنجا حدود ۱۰۰ کیلومتر در جاده بندر عباس برانید. در مسیر آبشار فدامی «جنت شهر» را از دست ندهید. بعد از ۱۵ کیلومتر  رانندگی از داراب به سمت بندرعباس، در انتهای سربالایی مناظر دیدنی باغ های پرتقال «جنت شهر» را خواهید دید.

جاهای دیدنی فارس در زمستان 

تاریخ گردی در استان فارس:

استان پهناور فارس پر است از آثار تاریخی فراوان. اگر میخواهید دیدنی های تاریخی مثل پاسارگاد و تخت جمشید را ببینید، باید راهی شمال این استان در شهرستان مرودشت شوید که البته در این وقت سال سرد هستند.

اما اگر می خواهید تاریخ گردی تان در یک هوای معتدل و بهاری اتفاق بیفتد، سراغ شهرهایی مثل فيروزآباد، داراب و لار و کازرون بروید.

جاهای دیدنی فارس در زمستان 

از دست ندهید

سپیدان سپیدپوش استان فارس

مناطق کوهستانی استان فارس مثل سپیدان در زمستان برفی و مناطق جنوبی آن در زمستان گرم و بهاری می شود.

پیست اسکی سپیدان:

پیست اسکی سپیدان با اسم رسمی «پیست اسکی پولادکف»، از سال ۸۶ صاحب تله کابین و بالابر و ۲ سال بعدتر هم یک هتل شده است. می توانید برای اسکی و انواع بازی های برفی راهی این پیست شوید. این مجموعه امکانات مناسبی از مدرسه اسکی گرفته تا هتل و موتور برقی دارد.

جاهای دیدنی فارس در زمستان 

برای رسیدن به این پیست از شیراز باید وارد جاده سپیدان - یاسوج شوید تا بعد از یک ساعت به سپیدان برسید. در سپیدان باید مسیر آبشار مارگون را دنبال کنید، بعد از آنکه وارد سپیدان شدید، در همان مسیر اصلی شهر را ادامه دهید تا - در شمال سپیدان به یک میدان مثلث شکل برسید.

در ابتدای مسیر سمت راست یک تابلوی بزرگ شما را به سمت پیست راهنمایی می کند. ۱۰ کیلومتر بعد از این تابلو و رانندگی در یک جاده کوهستانی پیست را خواهید دید.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما