قزوین؛ شهر سرد تاریخ

سهیلی 18:48 - 1398/11/01

جاذبه های گردشگری قزوین در زمستان

خیلی ها زمستان را برای سفیدی اش دوست دارند؛ اگر مشتاق دیدن سفیدی طبیعت در این فصل هستید، اگر اهل سفر در زمستانید و می خواهید در کنار تفریحات و ورزش های زمستانی، سری هم به تاریخ و طبیعت بزنید و برف بازی در مناطق کوهستانی را امتحان کنید، پیشنهاد ما سفر به سمت جاذبه های گردشگری قزوین است. شهری که «ابن فقیه همدانی» حدود قرن سوم و چهارم در کتاب «مختصر البلدان»، آن را در کنار «قالی قلا»ی ارمنستان، اردبیل، همدان، رودخانه «جوانق» نهاوند و خوارزم و مرو، جزو شش جای از همه سردتر در ایران می داند.

قزوین شهری است که در طبیعت اطرافش محصور شده و پیشینه سکونت در آن به هزاره پنجم پیش از میلاد می رسد. جدای از بناهای تاریخی خود شهر قزوین که در زیر برف تماشایی می شوند، سفر به منطقه الموت، دیدن قلعه حسن صباح، روستاها و دریاچه اوان در این فصل، یکی از رویایی ترین و به یادماندنی ترین سفرهای تان را رقم خواهد زد. الموت از جمله مناطقی است که دیدن آن در هر فصلی هوش از سر آدم می برد.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

جاذبه های گردشگری قزوین

چطور به قزوین برسیم؟

در نیمه راه زنجان

از تهران تا قزوین دو راه پیش رو دارید؛ مسیر جاده ای و مسیر ریلی.

قزوین: اگر خودروی شخصی دارید، بهترین راه آزادراه تهران - قزوین است. این مسیر ۱۵۰ کیلومتری را یک ساعت و نیمه طی می کنید. قزوین در مسیر ریلی تهران - آذربایجان هم قرار دارد. هر روز چندین قطار به مقصد زنجان، تبریز، میانه و مراغه از قزوین عبور می کنند.

الموت: با ابتدای ورود به قزوین و رسیدن به میدان مینودر تابلوهای راهنما مسیر است الموت را نشان تان می دهند. اگر خودروی شخصی ندارید، می توانید از خودروهایی تهران که در ابتدای مسیر مسافران را جابه جا می کنند استفاده کنید.

دریا و برف

دریاچه اوان یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی الموت است. دریاچه ای در کنار کوه خشچال که در سرمای زمستان یخ می زند. روستاها و مناظر اطراف آن در زمستان زیر برف سنگین فرو می روند و منظرهای خارق العاده از زمستان به وجود می آید.

کجا بگردیم؟

جاذبه های گردشگری قزوین؛ از تاریخ تا ارتفاع

در سفر به قزوین می توانید از دیدنی های تاریخ و طبیعی در فصل زمستان لذت ببرید.

تاریخ گردی

قزوین:

شهر قزوین در دوره صفویه چند سالی پایتخت ایران بوده و به همین دلیل بناهای تاریخی زیادی در بافت قدیمی آن به چشم می خورد. با انتخاب این مکان ها برای بازدید می توانید نمونه های خوبی از معماری را در سفرتان ببینید. عمارت چهل ستون در سبزه میدان، مسجد جامع قزوین در خیابان سپه، سراها و کاروانسراهای بازار بزرگ و سنتی شهر قزوین در خیابان امام خمینی، آب انبار سردار در خیابان راه آهن و خانه امینی ها در خیابان مولوی، آن هم وقتی که این آثار زیر برف مانده اند.

جاذبه های گردشگری قزوین

طبیعت گردی

الموت:

بخش بزرگی از طبیعت زیبای قزوین را باید از آن الموت دانست. الموت به دو منطقه غربی و شرقی تقسیم می شود با دو دسترسی، اگر می خواهید در سفر زمستانی تان دریاچه اوان، قلعه حسن صباح و زیبایی های منطقه را ببینید، باید از جاده الموت شرقی وارد مسیر شوید، بعد از گذشتن از روستاهای مسیر و عبور از روستای معلم کلایه با توجه به تابلوهای راهنما به دریاچه اوان می رسید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

جاذبه های گردشگری قزوین

دریاچه اوان:

در دامنه کوه خشچال قرار دارد و در بیشتر مواقع در این فصل سال که برف های سپید اطرافش را پوشانده در سکوت و زیبایی به سر می برد. اگر سفرتان دو روزه است و از قلعه حسن صباح بازدید نداشته اید، پیشنهاد ما این است که روز اول را برای رفتن به قلعه بگذارید و شب را در خانه های محلی روستای گازرخان که در پایین قلعه واقع شده است بمانید و استراحت کنید و فردای سفرتان به سمت دریاچه اوان بروید.

 قلعه حسن صباح:

یکی دیگر از زیبایی های این منطقه است که مشرف به روستای گازرخان است. با عبور از مسیر پلکانی و سربالایی در حدود ۴۵ دقیقه می توانید از قلعه بازدید داشته باشید. جایی که نزدیک به ۳۵ سال مقر فرمانروایی فرقه اسماعیلیه بوده است.

جاذبه های گردشگری قزوین

ورزش زمستانی

اسکی:

اگر در سفر خود به قزوین هوس اسکی بازی کرده اید و به دنبال جایی برای برف بازی هستید به سمت جاده باراجین بروید. باید مسیر الموت غربی را انتخاب کنید و وارد جاده بهرام آباد شوید که شما را بعد از ۲۰ دقیقه به پیست اسکی کامان می رساند. تاکسی های این مسیر هم در انتهای خیابان دانشگاه قزوین قرار دارند که بعد از طی مسیر نیم ساعته و عبور از روستای زرشک به مقصد می رسید. تله سیژ و پیست اسکی کامان که در سال گذشته افتتاح شده، بهترین و تنها گزینه برای افرادی است که در این فصل به ارتفاعات قزوین می روند.

جاذبه های گردشگری قزوین

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما