کرمان؛ استان عجایب

سهیلی 19:47 - 1398/11/05

جاذبه های گردشگری کرمان

کرمان استان عجایب است؛ مکانی برای همنشینی عناصر متضاد در کنار هم. در این استان سرزمین های خشک و شن زارهای به چشم بی انتها در همسایگی مناطق سرسبز به سر می برند و یکی از گرمترین نقاط دنیا در نزدیکی یک منطقه کوهستانی سردسیر جای گرفته.

 پیشینه دور و دراز و پر داستان، تاریخ و فرهنگ پرستاره، سفره های رنگین از اطعمه ها و اشربه های متنوع و تراکم کم مانند ابنیه تاریخی، این استان را به بهشت گردشگری ایران تبدیل کرده است. گردشگران با هر سلیقه ای می توانند پا به جغرافیای این استان بگذارند و راضی از آنچه تجربه کرده اند، خاک کرمان را ترک کنند.

هر کدام از جاذبه های گردشگری کرمان می تواند در فهرست بهترین های شما جایی داشته باشند. مفصل ترین ابنیه های خشتی جهان پهناورترین کویر ایران با صحنه هایی دل انگیز، زیباترین مساجد ایران زمین، مجموعه های شهری که الگوهای قابل اعتنایی از سلیقه و مهار تند، بهشتی در قلب زمین های سنگلاخی به نام ماهان و بادگیرهایی که به چیق های چاق شده می مانند.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

جاذبه های گردشگری کرمان

ساختمان های خاکی

کلوت های کویر شهداد، شما را مدهوش می کنند. این سازه های خاکی بلند که حاصل فرسایش در هزاران سال است، در سرتاسر کویر شهداد پراکنده اند و طرحی از آسمانخراش های طبیعی را ایجاد کرده اند. کویرگردی یکی از بهترین تفريحات فصل زمستان است؛ جایی که می توان سرمای زمستان را فراموش کرد.

در کرمان چه بخریم؟

دست پر از کرمان

سراغ فرش های زیبای کرمانی را در فرش فروشی های خیابان شهید محمود تجلی و بلوار شهید باهنر این شهر بگیرید. پته های رنگارنگ و خوش نقش و نگار را هم فقط می توانید در کرمان پیدا کنید. پته را از پته فروشی میدان گنجعلی خان تهیه کنید و در همین میدان ظروف مسی با کیفیت را از مسیرهای راسته مسگرها بخواهید.

جاذبه های گردشگری کرمان

کجا بگردیم؟

جاذبه های گردشگری کرمان؛ انباشته از تاریخ

در استان کرمان هم آثار تاریخی فراوان پیش رو دارید و هم یکی از معروف ترین مناطق کویری دنیا که هر دو طعمی سرد در این فصل دارند. کویر گردی، از مهم ترین تفریحات زمستانی در کرمان است.

کرمان:

شهر کرمان یکی از متراکم ترین شهرهای ایران از نظر تعداد اماکن تاریخی است. مجموعه های شهری مفصلی که در آن فکر همه جا و همه چیز شده است. مجموعه های گنجعلی خان، وکیل، ابراهیم خان و حاج آقاعلی شامل بازار، کاروانسرا، مدرسه، حمام، آب انبار و میدان می شوند.

جاذبه های گردشگری کرمان

برای دیدن ابنیه شهر کرمان باید چند روزی وقت بگذارید و در این شلوغی و تراکم بی نظیر دیدنی های منحصر به فرد شهر را از قلم نیندازید. مسجدی زیبا که یکی از دلنشین ترین فضاهای مذهبی این سرزمین است، به اسم مسجد گنجعلی خان. مسجدی که در ضلع شمال غربی میدان گنجعلی خان و در همسایگی کاروانسرای گنجعلی خان قرار دارد.

ماهان:

به فاصله ۳۵ کیلومتر از کرمان در دل کوه های جوپار و پلوار در دشتی سنگلاخی که بعید است نشانی از آبادی و سرسبزی در آن بیابید، ماهان بهشت کویر قرار دارد. درست به موازات خیابان های ولی عصر و ولایت ماهان گوشه دنج شاه نعمت الله ولی قرار دارد.

نعمت الله ولی از عرفا و شعرای قرن هشتم و نهم است و نسبش به امام موسی کاظم می رسد. درون شهر علاوه بر مقبره شاه نعمت الله، عمارت شتر گلو که خانه سابق خاندان رضوی نعمت اللهی است را هم ببینید و از شهر دل بکنید.

آنچه ماهان را تبدیل به مقصد جهانگردان کرده است خارج از شهر قرار دارد. باغ شاهزاده که نمونه سلیقه معماران خوش ذوقی قاجاری است. باغ شاهزاده در هر فصلی دیدنی هایی برای بازدید کنندگانش کنار گذاشته است.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

جاذبه های گردشگری کرمان

راین:

وقتی زلزله هولناک در سال ۱۳۸۲ بم را تکان داد، نگاه گردشگران متوجه راین و ارگ حکومتی اش شد که پس از ارگ بم، بزرگترین بنای خشتی جهان به حساب می آید. ارگ راین با تمام برج و باروهایش در ابتدای جاده درب بهشت قرار دارد.

اما ارگ راین تنها دیدنی شهر نیست، آرامگاه امامزاده شیر خدا که در مرکز میدان شیر خدای راین جا دارد و نسبش به امام جعفر صادق می رسد و خانه های تاریخی که عموما در خیابان ۱۷ شهریور قرار دارند و صاحبان شان در عصر قاجار جا مانده اند از دیگر دیدنی های شهر راین هستند.

جاذبه های گردشگری کرمان

کویر لوت:

پهناورترین کویر ایران که آوازه عجایب و غرایب اش تا آن سوی کره خاکی هم رفته است، کویر لوت است. توده هایی ستونی شکل که در اثر فرسایش باد و باران بر خاک پوک کویر به وجود آمده و ارتفاع شان به ۳۰۰ متر هم می رسد.

وقتی از کرمان به سمت شهداد و کلوت های کویر لوت راه می افتید، بین راه جاذبه هایی می بینید که شاید فکر کنید راه را اشتباه آمده اید. ابتدا از شهر سرسبز و تاریخی ماهان گذشته و وارد جاده کوهستانی می شوید که یکی از بزرگترین تونل های ایران است و بعد از نیم ساعت رانندگی حدود ۲۵ کیلومتر قبل از شهداد به منطقه ای سرد و برفی در این وقت سال می رسید.

جاذبه های گردشگری کرمان

 روستای سیرچ که آب و هوای سرد و کوهستانی دارد، راه کلوت ها در مسیر جاده نهبندان است که حدود دو کیلومتر قبل از ورود به شهداد آغاز می شود. هوای لوت در زمستان برای شب مانی در کمپ زیادی سرد است و بنابراین باید قبل از تاریکی هوا خودتان را به شهداد، ماهان یا کرمان برسانید.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما