کرمانشاه؛ سرما در دیار کتیبه ها

سهیلی 20:15 - 1398/11/06

دیدنی های کرمانشاه

استان کرمانشاه فقط دیار شیرین و بیستون و معبد آناهیتا نیست. سرزمین کوهستان های بلند و ستبر، دره های پر آب و دامنه های سرسبز هم هست. همین است که کرمانشاه خنک روزهای تابستان، می تواند مقصدی دلپذیر برای یک سفر سرد زمستانی هم باشد.

دیدنی های کرمانشاه با طبیعتی که از برف پوشیده می شوند و آثار تاریخی که زیر لایه ای از برف آرام می گیرند. کوه های سهیل، شاهو، پراو، دالاخانی و کوه نور برای آن ها که اهل کوهنوردی های برفی اند و برای آنها که دنبال تفریحی چند ساعته زمستانی اند، دامنه های کم شیب سفید پوش و بوستان های پر برف.

البته غیر از طبیعت و روستاهایی پربرف در زمستان استان کرمانشاه، اینجا مناطق گرم و خوش آب و هوا هم دارد. درست همان وقتی که بیشتر نقاط استان زیر برف اند، شهرستان هایی مثل قصر شیرین و سر پل ذهاب گرم و بهاری اند. در این شهرستان ها می توانید از تماشای آثار تاریخی و نخل های برافراشته و آبشارهای تماشایی لذت ببرید تا با یک تیر دو نشان زده باشید.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

دیدنی های کرمانشاه

طاق تاریخ

طاق بستان از زیباترین آثار تاریخی ایران است. سنگ نگاره هایی متعلق به دوره ساسانی که دیدن شان تابستان و زمستان نمی شناسد. گردش زمستانی در شهر کرمانشاه را می توانید در کنار ورزش ها و تفریح های زمستان اطراف این شهر، در برنامه تان بگنجانید و از زمستان گردی در کرمانشاه لذت ببرید.

کجا بگردیم؟

مهمان کوهستان برفی کرمانشاه

دامنه های کوه سهیل در شهرستان سنقر و کلیایی و کوه شاهو در منطقه اورامانات کرمانشاه از پربرف ترین نقاط کرمانشاه هستند. جدای از دیدن آثار تاریخی کرمانشاه، در این استان می توانید به ورزش های زمستانی بپردازید.

پیست اسکی:

استان کرمانشاه یک پیست اسکی سنتی شناخته شده دارد. یک پیست در ارتفاعات سفید کوه در نزدیکی سراب قنبر در شمال شهر کرمانشاه که با بارش نخستین برف زمستانی، آماده اسکی و دیگر تفریحات زمستانی می شود. این پیست شیب ملایمی دارد و بنابراین، پیست کم خطری است. این پیست هنوز مجهز نشده، اما در زمستان با اسکی بازان حرفه ای و آماتور و برف بازان حسابی شلوغ می شود.

برف بازی:

برف که ببارد در هر جایی می توان برف بازی کرده اما شهر کرمانشاه سه بوستان معروف برای برف بازی دارد. بوستان آزادگان در جنوب شهر، بوستان معلم در مرکز شهر و بوستان شرقي طاق بستان که در جنوب کرمانشاه قرار دارد. شما در این بوستان ها این شانس را دارید که بعد از برف بازی خودتان را مهمان شلغم داغ، لبوی سرخ و باقلای کرمانشاهی کنید.

دیدنی های کرمانشاه

کوه سهیل:

قله سهیل که در زبان محلی به سیویل معروف است، با ارتفاع سه هزار و ۳۵۰متره بلندترین قله کوهستان دالاخانی در جنوب شرقی شهرستان سنقر و کلیایی قرار دارد. برای دسترسی به این کوه باید وارد جاده بیستون به سنقر شوید.

در بیشتر ماه های سال کوه سهیل پوشیده از برف است و برای عاشقان برف یک صعود نه چندان دشوار چند ساعته می تواند بسیار لذت بخش باشد. راستی یادتان باشد که برای صعود به این رشته کوه باید با خود تجهیزات زمستانی و کوهنوردی داشته باشید. با تلاش کوهیاران و همکاری اداره تربیت بدنی، پناهگاهی مناسب در پای قله سهیل ساخته شده که می توانید شب را در آنجا بمانید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

دیدنی های کرمانشاه

کوه شاهو:

شاهو بلندترین قله استان کرمانشاه، با ارتفاع تقریبا سه هزار و ۴۰۰ متر در شمال شرقی شهرستان پاوه است. این کوه در مرز دو استان کردستان و کرمانشاه و مشرف به رودخانه سیروان است. این کوه بیشتر مناسب حرفه ای ترهاست و بنابراین وقت برنامه ریزی به این موضوع دقت کنید.

دیدنی های کرمانشاه

چه ببینیم؟

از ابشاریخی

در سفر زمستانی به استان کرمانشاه هم می توانید نقاط زمستانی و برفی ببینید و هم گرم و بهاری.

آبشار پریشان:

یکی از سردسیر ترین نقاط استان کرمانشاه در فصل زمستان روستای هدف گردشگری چرمله علیا است که معنی لغوی آن به معنی روستای سفید پوش است. این روستا در ۲۳ کیلومتری شمال شرقی شهر سنقر قرار دارد و برای رسیدن به آنجا باید وارد جاده سنقر به قروه شوید.

آبشار زیبای پریشان در این روستا قرار دارد که از اواسط آذر ماه کاملا یخ می زند و تا اواخر فروردین ماه همین طور باقی می ماند. در فصل زمستان ارتفاع برف در این روستا به بیش از یک متر هم می رسد، بنابراین اگر مقصدتان این روستاست، کاملا مجهز باشید.

دیدنی های کرمانشاه

نقاط گرمسیری:

اگر چه بیشتر نقاط استان کرمانشاه در زمستان برف پوش می شود، اما شهرستان قصرشیرین که در مرز ایران و عراق قرار دارد، از گرمسیر ترین نقاط کشور در فصل زمستان است. می توانید در یک سفر زمستانی با نخل های سر به فلک کشیده این شهر عکس یادگاری بگیرید.

در قصر شیرین می توانید راهی کاخ خسرو شوید که در میان نیزارها و نخلستان های حاشیه شمالی شهر قصرشیرین و در ساحل راست رودخانه الوند قرار دارد. چهار قاپی این شهر یکی از معروف ترین آتشکده های کرمانشاه و متعلق به دوره ساسانی است. البته کاروانسرای شاه عباسی را هم از دست ندهید. در شهرستان سرپل ذهاب هم غیر از آثار تاریخی می توانید به پای آبشار بلند و باریک پیران بروید.

دیدنی های کرمانشاه

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما