استان گلستان؛ سفر زمستانی در شرق دریای خزر

سهیلی 20:51 - 1398/11/08

جاذبه های گردشگری گلستان را بشناسید

استان گلستان سرزمین متنوعی است؛ هم از لحاظ تنوع قومیت ها و هم جاذبه های طبیعی و دیدنی اش؛ در سفر به این استان در مسافتی به طول ۶۵ کیلومتر، می توانید هم کوه پر برف و یخ زمستانی ببینید، هم جنگل های انبوه و پردرخت هیرکانی و هم دشت های باز و مزارع گندم و جو در ادامه به ساحل دریای خزر می رسید و سپس به دشت های شوره زار و لم یزرعی با پوشش گیاهی گز و تاغ که تصاویری شبیه کویر مرکزی ایران را پیش چشم تان می آورد.

برای دیدن جاذبه های گردشگری گلستان و زیبایی های زمستانی اش، می توانید سفری دو روزه برای خود برنامه ریزی کنید تا تجربه ای متفاوت با فصل های دیگر سال اما کم نظیر را از سر بگذرانید. جنگل ها در این فصل بسته به ارتفاع شان از سطح دریا، یا در برف و یخ به خواب زمستانی رفته اند یا بدون برگ شده و منتظر بهارند. ساحل دریای خزر هم در این فصل بسیار تماشایی و سرد است. پس بار این سفر دو روزه را به استان گلستان ببندید تا از جاذبه های کمتر معرفی شده آن در این فصل دیدن کنید.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

جاذبه های گردشگری گلستان

چطور به جاذبه های گردشگری گلستان برسیم؟

به سمت درازنو

اگر از تهران راهی گلستان می شوید، باید جاده هراز یا فیروزکوه را در پیش بگیرید تا بعد از ساری و بهشهر و گلوگاه به استان گلستان برسید. کردکوی قبل از گرگان قرار دارد و برای رسیدن به سوئیت های پارک جنگلی باید ۸ کیلومتر به سمت جنوب برانید و جاده آسفالته درازنو را در پیش بگیرید.

زیارت باشکوه

روستای زیارت در دل دریای پهن و کم عمق آرمیده و به همین دلیل زمستان پرباری هم دارد. اگرچه زیارت در زمستان چهره ای آرام و اسرار آمیز به خود می گیرد. اما اینجا یکی از روستاهای ییلاقی و معروف استان گلستان است. روستایی در ۱۵ کیلومتری جنوب گرگان که همیشه پر مسافر است.

چطور بگردیم؟

جاذبه های گردشگری گلستان؛ از جنگل تا اسبدوانی

در سفر دو روزه به استان گلستان، می توانید از دیدنی های طبیعی متنوعی بازدید کنید. سفر را از آخرین نقطه مازندران یعنی گلوگاه برنامه ریزی کرده ایم.

روز اول: قبل از ورود به استان گلستان در آخرین شهر مازندران یعنی گلوگاه جاده را به سمت «هزارجریب» در پیش بگیرید و همان اول جاده کنار اداره منابع طبیعی گلوگاه از کارگاه ساخت تنورهای سفالی «ریحانه خانم» دیدن کنید و اگر مایل بودید می توانید برای منزل با آپارتمان تان تنورهای واقعی با فانتزی بخرید که در اندازه های اصلی و یا فانتزی و کوچک ساخته می شوند. جاده را به سمت جنوب ادامه دهید تا به منطقه «توسکا چشمه» برسید.

جاذبه های گردشگری گلستان

در این نقطه میتوانید استراحت کرده و در قهوه خانه کنار جاده اش، چای، کباب یا املت بخورید. بعد از توسکا چشمه، دقایقی دیگر به روی یال کوه و ابتدای منطقه هزارجریب می رسید. اگر هوا صاف باشد، قله دماوند را در افق جنوب شرقی تان خواهید دید. در ادامه همین مسیر جاده به قبرستان سفیدچاه می رسید که با نقوش روی سنگ قبرهایش بسیار دیدنی و بزرگ است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

جاذبه های گردشگری گلستان

بعد از قبرستان سفیدچاه سمت راست شهرک صنعتی است که از کارگاه لبنیاتی آقای ناقبی می توانید ماست چکیده یا پنیر یا کره حیوانی بخرید. سه کیلومتر جلوتر دقیقا روی جاده پلی قرار دارد که این پل روی شکاف بزرگ کوه قرار دارد که اهالی محل به آن شمشیر بهره می گویند و درباره آن افسانه های زیادی می گویند. بعد از دیدن شمشیر پر دور بزنید و برگردید اما در برگشت بعد از سفیدچاه، با دیدن تابلوی روستای «ویزوار» به سمت راست بپیچید و این روستای زیبا با معماری بومی اش را تماشا کنید.

از ویزوار به نوکنده جاده آسفالت و اختصاصی وجود دارد که از آنجا باید برگردید. این مسیر بسیار زیبا و خلوت است. بعد از رسیدن به نوکنده مسیر را به سمت پارک جنگلی کردکوی ومحل اقامت در پیش بگیرید.

روز دوم: صبح زود سوئیت ها را ترک کنید، جاده کنار سوئیت را به سمت جنوب در پیش بگیرید تا حدود ۲۰ کیلومتر بعدتر به درازنو برسید. حتما زنجیر چرخ داشته باشید و وضعیت جاده را قبل از حرکت از محل اقامتتان پرس و جو کنید. حواستان باشد با سواری هایی مثل پراید نمی توانید در این فصل این جاده را بالا بروید.

در ادامه این جاده به فضای باز و منطقه درازنو می رسید. اگر هوا ابری باشد، جنگل مه آلود و ابرها زیر پای تان خواهد بود. ضمن آنکه زمین درازنو هم کلا سفید پوش شده و می توانید آدم برفی هم بسازید. بعد از تماشای این مناظر برگردید و شهر کردکوی را به سمت شمال و بندر ترکمن ترک کنید.

جاذبه های گردشگری گلستان

در ابتدای بندرترکمن سمت چپ جاده از پیست اسبدوانی و محل نگهداری اسبهای ترکمن حتما دیدن کنید. می توانید از فروشگاه های کنار راه آهن فرش، قالیچه با صنایع دستی ترکمنی هم بخرید. غیر از این می توانید به کنار اسکله بندرترکمن رفته و از قایق های آنجا خود را به جزیره آشوراده رسانده از اسب های وحشی و گریز پایش دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری گلستان

در ساحل شمالی آشوراده هم می توانید پرندگان مهاجر را تماشا کنید. بعد از ترک بندر ترکمن و اطراف «گمیشان» به صدها آلاچیق سنتی ترکمنی می رسید که در آنها چوپان های ترکمن در این فصل به آنجا کوچ کرده و زندگی بسیار سنتی و جالبی دارند. عکاسی از آن ها وگوسفندانشان و آغل مخصوص بره ها را فراموش نکنید.

جاذبه های گردشگری گلستان

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما