استان گیلان؛ سرما گردی در شمال

سهیلی 20:04 - 1398/11/12

دیدنی های استان گیلان

خیلی از گردشگران بهترین زمان سفر به شمال ایران را، به خاطر دریای خزر فصل تابستان می دانند. خیلی ها هم به قصد تجربه جنگل نوردی و پیاده روی، پاییز رنگارنگ را پیشنهاد می کنند. اما اگر از ما می شنوید، بار سفر به شمال ایران و دیدنی های استان گیلان را در زمستان ببندید؛ یعنی زمانی که نسیمی سرد از دریا به ساحل می رسد.

شاخه های درختان سر به فلک کشیده، سپید پوش شده و مهی غلیظ بعضی از جاده های خزری را پوشانده است. سفر زمستانی به استان گیلان چنین فرصتی به شما می دهد که هم از آرامش و پاکیزگی ساحل لذت ببرید و هم در خلوتی جاده ها و طبیعت جنگل های انبوه گیلان را در یک چشم انداز برفی کنید.

با وجود آنکه در فصل برف ریز، باید از سفرهای غیرضروری پرهیز کرد، اما سفر زمستانی به گیلان سفری غیرضروری نیست فرصتی است برای کشف دوباره سرزمینی زیبا که در مواقع دیگر سال هیاهوی مسافران تابستانی و شلوغی جاده چندان اجازه اش را نمی دهد. البته سفر زمستانی به این منطقه کوهستانی جنگلی نیازمند احتیاط و برنامه ریزی دقیق تری است.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

دیدنی های استان گیلان

چطور به استان گیلان برسیم؟

یک راه پر پیچ و خم

برای رسیدن تا گیلان، بسته به آنکه مقصدتان کدام شهر است، می توانید جاده چالوس یا آزادراه تهران قزوین را انتخاب کنید. از مسیر قزوین بسته به وضعیت هوا حدود پنج ساعت تا شهر رشت، مرکز این استان راه دارید. البته در استان گیلان، به دلیل فاصله کم شهرها از هم می توانید به راحتی تغییر مسیر بدهید و به مقصد دلخواهتان برسید.

جنگل سفید استان گیلان

رفتن به دل جنگل فقط برای دیدن سرسبزی آنها با رنگارنگی شان در پاییز محدود نمی شود. دیدن یک جنگل برفی نمی تواند هوش از سر شما ببرد. فقط یادتان باشد برای دیدن چنین منظرهای باید مجهز سفر کرده باشید تا حادثه ای برای تان اتفاق نیفتد.

دریا، زمین، آسمان

بسیاری از دیدنی های استان گیلان را می توانید در فصل سرما و در پوششی از برف تجربه کنید.

تله کابین احرار:

یکی از معروف ترین تله کابین های شمال در شهر ماهی مورد نظرتان را انتخاب کنید تا برای تان همان جا کباب کنند لاهیجان قرار دارد و خیلی ها آن را به نام «بام سبز گیلان» می شناسند، چشم انداز جنگل و مزارع چای از بالای این تله کابین در زمستان حرف ندارد.

دیدنی های استان گیلان

در مدت زمان ۲۰ دقیقه ای که سوار این تله کابین هستید، حدود یک و نیم کیلومتر در آسمان رفت و آمد خواهید کرد. این تله کابین امکاناتی مثل غذاخوری، کافی شاپ، موزه حیات وحش و شهربازی سرپوشیده و روباز هم دارد.

ساحل  و جنگل گیسوم:

استان گیلان سواحل زیبایی دارد، اما ساحل گیسوم یکی از معروفترین هاست. اگر از رشت به سمت آستارا حرکت کنید، حدود پنج کیلومتر بعد از «پره سر» در سمت راست جاده وارد جنگل های گیسوم خواهید شد. حدود سه کیلومتر بعد از آن به ساحل زیبای گیسوم خواهید رسید که اگر برف هم روی ساحل نشسته باشد، زیباتر از همیشه خواهد بود. اگر اهل خوردن ماهی هستید، می توانید در ماهی فروشان اطراف ساحل، ماهی مورد نظرتان را انتخاب کنید تا برایتان همانجا کباب کنند.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

دیدنی های استان گیلان

لیلاکوه:

استان گیلان پر است از روستاهای بیلاقی، اما یکی دسترس ترین ها روستایی نزدیک شهر لنگرود به اسم لیلاکوه که در واقع اسم روستایی است چسبیده به کوه، تابستان ها مردم منطقه برای رهایی از گرما سراغش می روند و در فصل زمستان برای برف بازی در کوهپایه اش. دامنه لیلاکوه پر است از چایخانه های سنتی، در میدان فرمانداری لنگرود یا همان میدان معلم باید فرعی سمت راست را بگیرید و بالا بروید تا در عرض چند دقیقه به برف ها برسید. اگر زمان کافی دارید، تماشای پل خشتی و تاریخی لنگرود را فراموش نکنید.

دیدنی های استان گیلان

تالاب انزلی:

تالاب انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال رشت و جنوب غربی شهرستان بندرانزلی است. تالاب بین المللی انزلی، از زیباترین تالاب های ایران است. برای رسیدن به آنجا از انزلی باید از بلوار انزلی با خیابان استادیوم تختی روانه شوید. در این تالاب علاوه بر آنکه می توانید سوار قایق شوید و از تماشای نیلوفرهای آبی لذت ببرید، می توانید پرنده نگری کنید. اگر در زمستان می خواهید پرندگان آبزی زمستانی ببینید، حواستان باشد که حتما لباس گرم همراه داشته باشید.

دیدنی های استان گیلان

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما