مازندران؛ گشت و گذار زمستانه در استان دریایی

سهیلی 19:59 - 1398/11/14

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

هوا که سرد شود و روزها هم کوتاه تر، معمولا مسافران سفرهای کوتاه تر را ترجیح می دهند. سفرهایی یکی دو روزه، آن هم جایی در نزدیکی محل سکونتشان. بعضی مناطق ایران، به دلیل غنای طبیعی و تاریخی شان چنین امکانی را بیشتر به ساکنان و مسافرانشان می دهند؛ منطقه ای مثل مازندران.

استان مازندران با دریا و جنگل های انبوهش اگرچه در ماه های بهاری یا گرم حسابی شلوغ و پر مسافر است، اما در زمستان خلوت تر می شود. با این حال در زمستان مازندران همچنان جاذبه های فراوانی برای سفر به این استان وجود دارد که تنها در همین فصل جلوه گر می شود.

به دلیل کم مسافری مازندران زمستانی لذت بردن از چنین دیدنی هایی هم بیشتر برای اهالی همین استان فراهم می شود. اما اگر می خواهید، غیر از ساحل زمستانی خزر همچون ساکنان محلی منطقه، زیبایی های پنهان و کمتر دیده شده این استان دریایی را ببینید و مازندران را در قابی برفی و متفاوت به خاطر بسپارید، سفر یکی دو روزه ای را برای گشت و گذار زمستانه در استان مازندران ترتیب دهید، البته با رعایت نکات ایمنی سفر در فصل برفی.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

کجا بگردیم؟

مازندران؛ همه چیز با طعم برف

بسته به اینکه در روزهای زمستانی، در کدام منطقه مازندران باشید، امکان های مختلفی برای گشت و گذار دارید. زمستان مازندران، به ییلاقات برفی و جنگل های سفیدش مشهور است.

روستای شیخ موسی:

یکی از تفریحگاه های زمستانی ساکنان بابل و شهرهای اطراف، روستای شیخ موسی است. همان روستایی که یک ییلاق خوش آب و هوای مازنی است و در تیر ماه هم جشن مردگان در آنجا برگزار می شود.این روستای مرتفع و ابری در زمستان هم با بارش اولین برف سفید پوش می شود. غیر از امامزاده تاریخی روستا، طبیعت برفی و چند آبشار یخ زده در اطراف از جمله دیدنی های زمستانی این روستای مرتفع اند.

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

برای آنکه از بابل به اینجا برسید، باید از میدان ولایت یا هلال احمر وارد خیابان فلسطین بانوشیروانی شوید و تا پل تاریخی «محمدحسن خان» برانید.از آنجا طبق تابلوهای راهنما به سمت چپ بپیچید و بعد از ۲۵ کیلومتر به گلوگاه (گلپا) می رسید. باید ۲۰ کیلومتر دیگر در راه آسفالته برانید تا تابلوهای شیخ موسی را ببینید.

هزار جریب:

هزار جریب یکی از مناطق کمتر شناخته شده برای شمال گردان است. یک منطقه ییلاقی با کلبه های چوبی. این منطقه ییلاقی در زمستان پر برف می شود و البته جاده های باریکش کمی سخت و خطرناک بنابراین توصیه ما این است که اگر خودروی پراید دارید در زمستان به آنجا نروید و حتما تجهیزات تان تکمیل باشد.

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

به سمت ساری و بهشهر بروید، از هر کدام از شهرهای نکا، بهشهر (از جاده روستای پاسند) و گلوگاه به هزارجریب راه دارید، اما مسیر اصلی آن از شهر گلوگاه می گذرد.

پرنده نگری:

زمستان یکی از فصل های پرنده نگری در ایران است. تالاب میانکاله یا حتی شالیزارهای پرآب فریدون کنار و سرخرود هم هست. پناهگاه حیات وحش میانکاله حدود ۶۸ هزار هکتار مساحت دارد که حدود ۴۰ هزار هکتار از آن پهنه آبی است. برای تماشای هزاران پرنده ساکن يا مهاجر آن باید نزدیک همین پهنه شد.

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

سنگده:

جنگل منطقه سنگده یا راشستان، به خاطر راش های قطور و بلندش بسیار معروف است. این منطقه سرد و جنگلی از توابع «دودانگه» شهرستان ساری است. این جنگل در زمستان حسابی سرد و برفی است و برای رانندگی به آنجا باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

اگر از ساری به سنگده می روید، به سمت کیاسر راه بیافتید. اما قبل از جاده کیاسر به یک دوراهی می رسید که باید سمت راست مسیر را انتخاب کنید تا به سد شهید رجایی برسید. بعد از سد، روستای محمدآباد را می بینید و بعد از آن هم به یک چهارراه می رسید که دوباره باید مسیر سمت راست را انتخاب کنید تا به «فریم» برسید. از آنجا به بعد هم تا سنگده مسیر مستقیم است.

از دست ندهید

زیارت و اقامت

می توانید به ارتفاعات مازندران و به زیارت امامزاده هایی که در روستاهای مختلف مازندران قرار دارد بروید. «چلم کوه» در بالاترین نقطه شهر نکا، امامزاده یحیی در روستای «استخر پشت»، آبشار «ننوس» در روستای «زنگت بالا» نکا، دریاچه روستای ییلاقی «کلای» بهشهر که در زمستان یخ می زند و آبشار «سمبی» در روستای «یخکش» بهشهر از جمله دیگر دیدنی هایی است که در این فصل می توانید در شرق مازندران، زمستان را در آنها تجربه کنید.

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

سفید چاه سفید

روستای سفید چاه از مشهورترین روستاهای مازندران است. روستایی که به گورستان تاریخی و سنگ قبرهای منحصر به فردش مشهور شده و قرار گیری آن در ارتفاع بالای کوهستانی زمستانی پر برف را در آن ایجاد کرده است.

گشت و گذار زمستانه در استان مازندران

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما