هرمزگان؛ سرزمین شگفتی ها و دیدار با طبیعت حیرت انگیز آن

سهیلی 21:34 - 1398/11/16

هرمزگان

هرمزگان، از ناب ترین استان هاست؛ ناب به معنای منحصر به فرد و تک بودن زیبایی های طبیعی آن. اگر می خواهید جلوه های زیبا و شگفت انگیز طبیعت را در یک استان به نظاره بنشینید، جایی بهتر از استان هرمزگان نمی توانیم به شما معرفی کنیم.

از هنگام گرفته تا میناب، با دیده هایی رو به رو می شوید که مثال شان را تاکنون جایی ندیده اید. برای سفر به هرمزگان، بهترین زمان فصل زمستان است. فصل سردی که در این منطقه، آب و هوا کاملا بهاری می شود و می توان با فراغ بال و به دور از گرما و سرما در سرتاسر آن گشت زد.

از دره ستاره ها و تندیس های قشم دیدار کرد، به منطقه گئوی بندرعباس رفت یا در مسیر میناب به جاسک، محو تماشای مناظر اطراف شد. اگر بخواهید تنی به آب بزنید می توانید سواحل رویایی این استان را مثل ساحل نقره ای در هنگام انتخاب کنید تا سفرتان رویایی تر شود. دیدن دلفین ها در خلیج فارس و پرندگان در جنگل حرا، لذت این سفر را دو چندان خواهد کرد.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

هرمزگان

سخت باد و خاک

یکی از زیباترین پدیده های زمین شناسی در استان هرمزگان چاهکوه قشم است. جزیره قشم پر است از این پدیده ها که در سرتاسر این جزیره پهناور پراکنده اند اما چاهکوه یکی از شگفت انگیز ترین آنهاست. دره ای باریک که تمام بدنه سنگی آن توسط باد و باران و خاک به اشکال مختلفی در آمده است.

هرمزگان

کجا بگردیم؟

عجایب خلیج فارس

طبیعت گردی در استان هرمزگان را با قشم آغاز می کنیم که سرآمد عجایب طبیعی در این استان است.

قشم

دره ستاره ها:

قدیمی های قشم فکر می کردند که در این دره ستارهای سقوط کرده و به همین دلیل این نام را بر آن گذاشته اند. دره شگفت انگیز ستارگان که حاصل فرسایش آب و باد و خاک است، در ۱۵ کیلومتری شهر قشم، در جاده کناره جنوبی جزیره و در روستای برکه خلف قرار دارد.

هرمزگان

کورکورا کوه:

بیشتر این منطقه از تپه ماهورهایی درست شده که به دلیل سال ها فرسایش، دره ها و تنگه هایی بین آنها ایجاد شده که بسیار دیدنی است. کور کورا کوه در روستای «گیاهدان» قرار دارد و از جاده شمالی قابل دسترسی است.

 جنگل حرا:

جنگلی از درختچه های مانگرو که ریشه در آب شور خلیج فارس دارد و انگار روی آب شناورند، منظرهای خلق کرده که هر گردشگری را مبهوت می کند. جنگل حرا در ۵۰ کیلومتری شهر قشم و در جاده جنوبی این جزیره قرار گرفته است.

هرمزگان

دره تندیس ها:

فرسایش در این دره سنگی تندیس های زیبایی خلق کرده است. دره تندیس ها در ۷۵ کیلومتری شهر قشم و در جنوب غربی روستای طبل قرار دارد.

چاهکوه:

از زیباترین مکان های طبیعی قشم، چاهکوه است که در ۸۵ کیلومتری شهر قشم و در جنوب غربی روستای چاهوی شرقی قرار دارد. دره ای باریک و بلند که حاصل هزاران سال فرسایش است.

هرمزگان

مزرعه کروکودیل:

در جزیره هنگام می توانید تمساح پوزه بلند استرالیایی را در مزرعه پرورش کروکودیل ببینید.

هرمزگان

کیش

تفریح ساحلی:

ساحل کیش به دلیل خاک مرجانی آن یکی از زیباترین مکان ها برای آب تنی و تفریحات دریایی در ایران است. اسکله تفریحی کیش در شرق جزیره، جای خوبی برای این تفریحات است و می توانید از بازی های دریایی چون شاتل، پاراسل، بانانا، جت اسکی و غواصی را در آن انجام دهید.

علاوه بر این ایستگاه های اجاره دوچرخه در نزدیکی اسکله قرار دارند و با اجاره آنها میتوان مسیر مخصوص دوچرخه را در امتداد ساحل جزیره دوچر خواری کرد.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

هرمزگان

دلفین ها و پرندگان:

دلفیناریوم یا پارک دلفین ها با دلفین ها، شیرها و گرازهای دریایی اش از کامل ترین مجموعه های دریایی در ایران است. پارک پرندگان هم در کنار آن، هزاران پرنده را در گونه های مختلفی مثل پلیکان، شترمرغ، طوطی ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، تور کو، قو، پنگوئن آفریقایی نگهداری می کند.

بندرعباس

گنو:

مجتمع آبدرمانی گنو در شمال بندرعباس، ناگهان شما را وارد یک هوای خنک می کند. برای رفتن به این مجتمع، باید به روستای گنو بروید که از خروجی جاده سیرجان - بندر عباس ۱۰ کیلومتر با این روستا فاصله است.

دلفین های خلیج فارس:

جذاب ترین بخش گردشگری در هنگام تماشای دلفین هایی است که نزدیک ساحل این جزیره در گروه های بزرگ حرکت می کنند. اگر بخواهید آن ها را از نزدیک ببینید باید سوار قایق شوید و در ساحل غربی جزیره از هنگام جدید تا غیل حرکت کنید.

هرمزگان

آکواریوم طبیعی:

در کنار ساحل مرجانی جزیره هنگام، آب آن قدر زلال و شفاف است که می توانید تا عمق حدود۶متری دریا و زندگی ماهی ها، مرجان ها و اسفنج های دریایی را بینید.

ساحل نقره ای:

برای تماشای ساحل براق و نقره ای این جزیره باید از روستای هنگام جدید به سمت غرب بروید ماسه های این ساحل به رنگ نقرهای تیره هستند و منظره زیبایی خلق کرده اند.

هرمزگان

هرمز

خاک رنگی:

یکی از سواحل زیبای جزیره هرمز، ساحل محیط زیست نام دارد که می توان در آن شنا کرد. برای دیدن کوه های رنگی، باید به دره رنگین کمان بروید. بازدید از معدن عظیم خاک سرخ، غار نمکی را هم می توانید در برنامه تان بگذارید.

هرمزگان

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما