همدان؛ برف نو در شهر کهن

سهیلی 20:25 - 1398/11/17

همدان

نام همدان، در کنار ویژگی های تاریخی یادآور زمستان و برف هم هست. این شهر کوهستانی در دامنه الوند کوه، هر ساله با برگزاری جشنواره زمستانی، میزبان علاقه مندان طبیعت گردی زمستانی است. از اسکی و برف بازی گرفته تا یخ نوردی و ساخت مجسمه های برفی، هر کسی با هر توانایی و سلیقه ای می تواند در سفر به این شهر و مناطق اطراف آن، زمستانی به یاد ماندنی برای خود بسازد.

سومین پیست اسکی بزرگ کشور هم در این شهر قرار دارد و اسکی بازان ماهر می توانند جدای از دیدن آثار تاریخی گنجنامه، به اسکی در این منطقه سرد هم بپردازند. مسیرهای متنوع کوهپیمایی، هم به شکل صعود به ارتفاع الوند و هم در مسیرهای راحت تر، این امکان را برای علاقه مندان با سطوح مختلف آمادگی جسمانی فراهم کرده است.

البته کوهنوردی و سنگ نوردی در زمستان برای علاقه مندان گشت و گذار، نیازمند آموزش هایی است که در جشنواره زمستانه همدان، توسط هیات کوهنوردی به گردشگران ارائه می شود.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

همدان

چطور به همدان برسیم؟

نقشه گنجنامه

برای رسیدن به مکان برگزاری جشنواره زمستانه باید به گنجنامه بروید.

خودروی شخصی: از میدان شریعتی شهر همدان وارد خیابان مهدیه شوید و بعد از پل روگذر دانشگاه به میدان قائم برسید. میدان قائم با مجسمه اسکی باز مشخص است. در امتداد بلوار قائم به میدان عباس آباد و مجسمه یک کوهنورد در میانه آن می رسید، این جاده را که ادامه دهید به گنجنامه می رسید.

در گنجنامه مسیر سمت راست به پیست اسکی می رسد. مسیر سمت چپ آغاز راه رسیدن به الوند است. مسیر روبه رو هم به آبشار و کتیبه های باستانی گنجنامه می رسد.

وسایل نقلیه عمومی: میدان امام میدان مرکزی شهر همدان ایستگاه تاکسی های گنجنامه است. تقریبا نیم ساعت تا انتهای مسیر زمان می برد. پارکینگ در سمت راست موجود است.

مسیر صعود: برای صعود به الوند، باید از مسیر انتهای جاده گنجنامه به سمت عباس آباد همدان بروید. یک مسیر دیگر نیز از دره مرادبیک به سمت چشمه های «ملک» و «فرشه» است که پیش از آغاز مسیر صعود اصلی، مسیری با شیب کمتر برای راهپیمایی است. هر دو مسیر یک فصل مشترک دارند؛ نزدیکی به مرکز شهر و فاصله ای حدودا ۵ کیلومتری.

جشنواره فصل سرد در همدان

هر سال در فصل زمستان همدان میزبان گردشگرانی است که برای انجام تفریحات زمستانی به جشنواره زمستانی آن می آیند. پیست اسکی تاریک دره یکی از پیست های اسکی این استان است که با امکانات مجهز و اقامتگاه های خود، پذیرای این گردشگران مي شود. یادتان باشد قبل از رفتن به این پیست باید از وضعیت آب وهوا حتما آگاه باشید.

کجا بگردیم؟

همدان؛ برف، سنگ و کتاب

جشنواره زمستانه یکی از فرصت های گردشگری با امکانات ویژه در زمستان همدان است که هرساله برگزار می شود. جدای از زیبایی های تاریخی شهر همدان در روزهای برفی، استان همدان تفریحات زمستانی خوبی برای گردشگران دارد.

اسکی: بیش از ۲۰۰ بسته کامل وسایل اسکی، آموزش رایگان برای سنین زیر ۱۵ سال، نظارت و پشتیبانی گروه های امداد و نجات و مراقبت از سلامت علاقه مندان، پناهگاه مجهز و اقامت موقت از جمله امکانات پیست اسکی تاریک دره همدان است. برای کوهنوردی و برف بازی در زمستان، پوشش گرم، لباس و کفش مناسب ضروری است. در مسیرهای سخت و صعود، می توانید همراه تیم هیات کوهنوردی باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

همدان

سنگ نوردی: امکان سنگ نوردی برای همه کسانی که می خواهند این تجربه مفرح را داشته باشند توسط هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان فراهم شده است. مسئول کارگروه صعودهای ورزشی این هیات، سالن سنگ نوردی فرهاد، با امکانات مجهز و ایجاد مسیرهای بسیار ساده و ایمن شده هیجان و لذت نهفته در این رشته مفرح ورزشی را برای همه رده های سنی و همه سطوح آمادگی بدنی قابل دسترس کرده است.

برف بازی: مسابقه ساخت آدم برفی، تیوپ سواری روی برف، برف پیمایی در مزرعه احیایی و برپایی غرفه غذاهای داغ محلی هم از جمله تفریحات دیگری است که در جشنواره زمستانه همدان می توانید از آنها لذت ببرید.

همدان

اتراق: پناهگاه های دشت میشان، کلاغ لانه، پناهگاه پیست و یخچال برای صعود و اقامت در کوهستان الوند مهیاست. در پناهگاه ها، مراکز فروش - غذا و تنقلات هم موجود است. اما اگر به درست کردن غذا به شکل شخصی علاقه مندید وسایل پخت و پز به همراه داشته باشید.

پناهگاه دشت میشان در ارتفاع حدود دو هزار و ۱۰۰ متری و در ارتفاعات رشته کوه الوند و در یکی از زیباترین نقاط مشرف به شهر همدان در مسیر صعود قله الوند قرار دارد.

همدان

کتابخوانی در ارتفاع: ایجاد فرصتی برای مطالعه در ارتفاع و پس از صعود در نوع خود قابل توجه و جالب است. پس از افتتاح کتابخانه کوهستانی در پناهگاه منطقه کوهستانی یخچال همدان، دومین کتابخانه نیز در محل اقامتگاه کوهستانی دشت میشان همزمان با هفته کتاب در دسترس کوهنوردان قرار گرفت. ساعت های اقامت شبانه در پناهگاه را می توانید با مطالعه پر کنید.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما