پارک جنگلی لویزان؛ بام سبز تهران

سهیلی 19:50 - 1398/12/01

لذت یک تفریح کامل در پارک جنگلی لویزان تهران

برای تهران چندین تنفسگاه سبز باقی مانده است. بوستان هایی مثل لویزان، سرخه حصار، چیتگر و پردیسان. این لکه های سبز تنفس را برای ساکنان تهران، راحت تر کرده اند. همچنین امکاناتی را هم برای بازی، تفریح و گشت و گذار برای آنها فراهم می کنند.

یکی از زیباترین این بوستان ها، پارک جنگلی لویزان است که تقریبا ۱۴ کیلومتر مربع وسعت دارد. این پارک جنگلی اوایل دهه ۱۳۴۰ به صورت مصنوعی به وجود آمد تا از پیشرفت بافت شهری تهران جلوگیری کند. حالا خود تبدیل به تفریحگاهی دلپذیر شده.

اگر می خواهید اطلاعات جامع تری در مورد جاذبه های برتر پایتخت و رزرو اقامت گاه عالی با قیمتی مناسب به دست بیاورید یا با تورها و گشت های شهری آن آشنا شوید، می توانید به صفحه اصلی سایت جامونه JAMOONE.COM رفته و از مشاوران این سایت به طور رایگان مشورت تخصصی بگیرید.

در زمستان درس و مدرسه بچه ها امکان زیادی را برای سفر به خارج از شهر نمی گذارد. می توان فرمان را به سمت شمال شرقی تهران چرخاند و به پارک جنگلی لویزان رسید. از دوچرخه سواری پیاده روی و بازی های دسته جمعی مثل زو (کبدی)، هفت سنگ، قایم باشک، طناب کشی گرفته تا کباب و ناهار و استراحت در پارک جنگلی لویزان فراهم است.

به این ها باید مناظر سرسبز را هم اضافه کرد. پارک جنگلی لویزان پستی، بلندی و پیچ و خم های زیادی دارد. بنابراین به علائم هشداردهنده در پارک جنگلی لویزان بسیار دقت کنید.

پارک جنگلی لویزان

چطور به پارک جنگلی لویزان برسیم؟

در نزدیکی پایتخت

مسیر اول یا ورودی غربی: وارد بزرگراه همت شرق یا شهید زین الدین شوید. سپس به سمت خروجی امام على شمال بپیچید. در آنجا وارد خروجی لویزان مبارک آباد و بعد خیابان شهید بیات شوید. در میدان شهید طجرلو به سمت خیابان شهید طجرلو بپیچید و از ورودی غربی وارد پارک جنگلی لویزان شوید.

مسیر دوم با ورودی شرقی: وارد بزرگراه صدر شوید و از آنجا هم وارد بابایی شرق شوید. در این بزرگراه خروجی هنگام را بپیچید تا ورودی شرقی پارک جنگلی لویزان را ببینید. ورودی دیگری هم در جنوب پارک جنگلی لویزان وجود دارد که البته مسیرهای دسترسی به آن هنوز کامل نشده است.

جنگل شرقی

پارک جنگلی لویزان که در شرق تهران قرار دارد یکی از بوستان های بزرگ تهران است. که البته در روزهای آخر هفته شلوغ می شود. اگر برای آخر هفته راهی آنجا شدید هم موقع رانندگی وهم پیاده روی بسیار مراقب باشید. چون هم جاده داخلی اش، پر پیچ و خم است و هم خودروها در این جاده با سرعت بالایی می راند.

کجا بگردیم؟

پارک جنگلی لویزان؛ در میان جنگل و پرنده

از زمان احداث باغ پرندگان در پارک جنگلی لویزان، پرنده نگری هم به جذابیت های این بوستان اضافه شده است.

پارک جنگلی لویزان

طبیعت گردی:

لویزان یکی از بوستان های بزرگ تهران است و بنابراین در آنجا می توانید حسابی از طبیعت لذت ببرید. پارک جنگلی لویزان پر است از درختانی مثل کاج، انواع سرو، چنار، اقاقیا، زبان گنجشک، توت و مو.

در این بوستان غیر از پیاده روی و گردش در میان درختان امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، متل، رستوران، سفره خانه سنتی، مجموعه ورزشی و بازی کودکان، آلاچیق، ساختمان پلیس و مسجد وجود دارد.

برای اقامت کوتاه مدت یا بلندمدت میتوانید از خانه های مبله ای که در شهر تهران وجود دارند استفاده کنید. تنها کافی است با مشاوران گروه جامونه مشورت کنید. تا مواردی مناسب بامحل مورد نظر و بودجه تان به شما معرفی شود که بهترین تصمیم گیری را انجام دهید.

باغ پرندگان:

فاز اول باغ پرندگان، اوایل سال ۹۲ با ورود ۲۰ هزار پرنده بهره برداری شد. حالا هم حدود ۲۵۰ گونه مختلف آسیایی و آفریقایی مثل انواع طوطی، کبوتر، جغد، عقاب، کرکس، شاهین، طاووس، فلامینگو، مرغابی، شترمرغ و انواع پرندگان آبزی را می توانید در آن ببینید.

پرندگان اینجا تقريبا آزاد هستند و تا ارتفاع ۳۰متری که تورهایی تعبیه شده، می توانند پرواز کنند. این مجموعه در بخش شرقی پارک جنگلی لویزان قرار گرفته است. اگر فقط می خواهید در این باغ بگردید، برای رسیدن به آنجا باید از بزرگراه شهید بابایی شرق، بعد از هنگام در خیابان کوهستان به سمت پارکینگ بپیچید. خوشبختانه در شرق تهران به اندازه کافی تابلوی راهنما برای رسیدن به باغ پرندگان نصب شده است.

پارک جنگلی لویزان

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما