اهمیت مسافرت در چیست؟ چرا باید سفر کنیم؟

سعید مدرسی 17:39 - 1399/08/17

مسافرت یک نیاز اساسی است

مسافرت یکی از نیازهای اساسی هر انسانی می باشد و هر شخصی برای دور ماندن از زندگی روزمره و دغدغه هایی که هر روزه باعث خستگی ذهن می شوند، احتیاج به سفر کردن و مسافرت های چند روزه دارد. سفر کردن می تواند تجربه های جدید زیادی برای افراد به همراه داشته باشد و باعث می شود نگرش تازه ای به زندگی پیدا کنید و مهارت های اجتماعی خود را تقویت کنید.

این مقاله در زمان همه گیری ویروس کرونا نوشته شده است. گروه جامونه ضمن آرزوی سلامتی همه بیماران، درخواست دارد تا شما هم وطنان عزیز، تمامی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایید. و همچنین تا برطرف شدن همه گیری این بیماری، از ترددها و مسافرت های غیر ضروری خودداری نمایید.

امید است با یاری خداوند بزرگ، به زودی شاهد بازگشت حالت عادی و سلامتی به همه این کره خاکی باشیم.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان جهت اجاره آپارتمان مبله در تهران

زمانی که شما فقط در شهر و محل زندگی خود باشید، زندگی برایتان یکنواخت و کسل کننده خواهد شد و مشکلات و سختی های زندگی، غیر قابل تحمل تر خواهند شد. مسافرت می تواند جنبه های مثبت و منفی زندگی روزمره ی شما را نمایان کرده و با کسب آرامش ذهنی از سفر خود، شیوه متفاوت و مناسب تری برای زندگی انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی در مورد مسافرت صحبت کنیم و مطالبی که به آنها خواهیم پرداخت شامل موارد زیر می شوند:

-مسافرت و زندگی روزمره

-آشنایی با فرهنگ های مختلف

- سفر؛ روشی برای آرامش ذهن و تمدد اعصاب

- مسافرت؛ مناسب افراد خجالتی

-سفرهای خارجی و چالشهای آن

مسافرت و زندگی روزمره

یکی از دلایل عمده برای تمایل انسان به مسافرت، مشکلات و دغدغه های روزمره ی زندگی می باشد که گاهی نیاز داریم از آنها دور شویم تا بهتر بتوانیم در مورد آنها تصمیم گیری کنیم. زندگی روزمره می تواند بسیار طاقت فرسا و گاهی آزاردهنده شود و شاید یک راه حل تضمینی، مسافرت باشد تا شما را برای مدتی هر چند کوتاه از دغدغه هایتان دور کرده و بعد از بازگشت از سفر با ذهنی تازه و روحیه با نشاط به زندگی معمول خود ادامه دهید.

سفر یکی از آن کارهاییست که باید هر شخصی در برنامه یکساله خود بگنجاند و برای استراحت جسم و روح قطعا به آن نیاز پیدا خواهد کرد. کار کردن در طول هفته در یک اداره یا شرکت خصوصی جسم و روح انسان را اذیت می کند و شاید مسافرت و داشتن برنامه هایی برای سفرهای کوتاه بتواند این خستگی را از شما بگیرد.

آشنایی با فرهنگ های مختلف

یکی از خوبی های مسافرت، آشنا شدن با فرهنگ های مختلف و دیدن رسوم قوم و قبیله های مختلف است. آشنایی با فرهنگ های مختلف می تواند تجربه ای خوشایند برای شما داشته باشد و این آشنایی باعث تغییر دیدگاه و نگرش شما نسبت به زندگی و حتی اطرافیان خواهد شد.

شاید اگر مسافرت، تبدیل به یک عادت همیشگی برای همه ی ما بشود، عقاید متعصابنه و کورکورانه نسبت به سایر ملل به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. ما در جهانی زندگی می کنیم که از تنوع فرهنگی بسیار بالایی برخوردار است و شاید تنها راه برای آشنایی با آنها، مسافرت باشد.

مسافرت، روشی برای آرامش ذهن و تمدد اعصاب

با توجه به سبک زندگی های امروزی، آرامش ذهن به یک نیاز دست نیافتنی مبدل شده است. ترافیک های شهری، آلودگی هوا، شلوغی مترو، اخبار ناگوار، همه مسائلی هستند که به طور روزمره درگیر آن هستیم و تک تک این عوامل باعث صلب آرامش ذهنی ما خواهند شد. شاید تنها گزینه ای که بتوان برای مدت کوتاهی به طور موقت از این مسائل دور ماند؛ مسافرت باشد و داشتن سفر های کوتاه می تواند روشی مناسب و کارآمد برای تمدد اعصاب باشد. شاید سفر کردن صرفا یک تفریح یا خوشگذرانی به نظر برسد اما به شدت برای داشتن یک ذهن آرام توصیه می شود.

مسافرت؛ مناسب افراد خجالتی

یکی از دلایلی که مسافرت را باید حتما انجام دهید؛ مواجهه با چالشهای مختلف است که شاید در زندگی روزمره خیلی علاقه ای به آن نداشته باشید. مسافرت به شما این فرصت را میدهد تا از قالب روزمره ی خود خارج شوید و بدون نگرانی سعی کنید رفتارهای متفاوت تری از خود نشان دهید.

شاید در روابط اجتماعی خود کمی ضعیف باشید و رفتار خجولانه ای در جمع های کوچک و بزرگ از خود نشان دهید. سفر می تواند فرصت مناسبی باشد تا با کسانی که اصلا نمی شناسید شروع به معاشرت و تعاملات اجتماعی کنید و از قالب خجالتی بودن خود رها شوید.

احتمالاً این جمله را شنیده باشید که دوست خود را در سفر بشناسید، اما خب سفر کردن می تواند فرصتی باشد که خود را نیز بهتر بشناسید و شاید خود را کمی تغییر دهید و به شخصیت بهتری تبدیل شوید. در سفر می توانید کارهایی که از انجام آن ترس دارید و باعث شده در اجمتماع تبدیل به یک فرد خجالتی شوید، را کنار گذاشته و سعی کنید در جمع خای مختلف صحبت کرده و اظهار نظر کنید.

سفر کردن می تواند بهترین فرصت برای انجام این قبیل کارها باشد. چرا که کسی شما را نمی شناسد و اگر خطایی انجام دهید، اعتبار شما خدشه دار نخواهد شد و نتیجه کار این است که قدمی برای اجتماعی بودن خود برداشته اید و در فرصتهای بعدی بیشتر راغب به این کار خواهید بود.

سفرهای خارجی و چالشهای مسافرت در آنها

یکی دیگر از کارهای چالش برانگیز در مورد سفر کردن؛ سفر به کشورهای خارجی می باشد و بسیاری از افراد به دلیل هزینه های بالای مسافرتهای خارج از کشور و نداشتن دانش زبان از این کار اجتناب می کنند. مسافرت به کشورهای خارجی یک فرصت بی نظیر برای کشف جهان پیرامون خود می باشد. اگر به لحاظ مالی از این تجربه فوق العاده، اجتناب می کنید، باید بگوییم که شهرها و کشورهای خارجی بسیار زیادی وجود دارند که می توانید با هزینه های بسیار پایین در حد هزینه های سفر به شمال ایران، این تجربه را برای خود رقم بزنید و بعدها از خاطرات به یادماندنی آن بسیار لذت خواهید برد.

بسیاری از سفرهای خارجی را می توانید در تورهای مسافرتی تجربه کنید که علاوه بر هزینه های پایین تر، دیگر مشکل زبان نخواهید داشت و تور لیدر تمامی مسائل مربوط به زبان انگلیسی را بر عهده خواهد داشت و یکی از مزایای سفر با تورهای مسافرتی صرفه جویی در وقت و انتخاب مناسب برای تفریح و گشت و گذار در شهر می باشد، چرا که بارها به آنجا سفر کرده اند و مکانهای دیدنی و آدرس های مورد نیاز را بهتر می شناسند و شما به عنوان یک تازه وارد اگر بخواهید به تنهایی سفر کنید قطعا برای اولین بار مشکلات زیادی خواهید داشت.

تنهایی سفر کردن و فرصت های مسافرت تنهایی

یکی از مزیت های تورهای مسافرتی این است که این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا تجربه تنهایی سفر کردن را بچشید و سعی کنید بدون خانواده و نزدیکان در یک شهر یا کشور غریبه به طور مستقل کارهای خود را انجام دهید و یا برای مدتی کوتاه با خود خلوت کنید و دوستان جدید پیدا کنید. شاید این سبک از مسافرت باعث شود فرد مستقل تری شده و بیشتر علاقمند شوید که روابط جدیدی برای خود ایجاد کنید و به عنوان کلام آخر باید گفت:

کسی که سفر کردن و مسافرت را نیاموخته باشد تجربه زندگی های متعدد را از دست خواهد داد.

در پایان، دو بیت زیبا را از سعدی می خوانیم:

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

سعدی به لب دریا دردانه کجا یابی

در کام نهنگان رو گر می‌طلبی کامی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید با شماره های زیر در ارتباط باشید.

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط

 

پیام در واتساپ
تماس با ما